fnatic πρόοδος στα πλέι οφ του IEM Rio Major μετά την νίκη του BIG PlatoBlockchain Data Intelligence. Κάθετη αναζήτηση. Ολα συμπεριλαμβάνονται.

fnatic πρόοδος στα πλέι οφ του IEM Rio Major μετά την νίκη του BIG

FNatic διεκδίκησαν τη νίκη επί ΜΕΓΆΛΟΣ στο Pool 2-1 του IEM Rio Major Legends Stage, νικώντας τη γερμανική ομάδα σε μια σειρά δύο χαρτών για να κερδίσει μια θέση στο Jeunesse Arena, την πρώτη τους μεγάλη εμφάνιση στα πλέι οφ μετά το ELEAGUE Boston 2018.

Η διεθνής σύνθεση συνέχισε να επιδεικνύει την ανδρεία της στο Overpass νωρίς στη σειρά, τιμωρώντας ΜΕΓΆΛΟΣ γιατί άφησε τον χάρτη στην πισίνα, παρά το γεγονός ότι η γερμανική ομάδα έκανε το σκορ εξαιρετικά κοντά στο τέλος. Η ορμή μεταφέρθηκε στον δεύτερο χάρτη της σειράς, το Mirage, και FNatic ήταν γρήγοροι στην εξασφάλιση της νίκης για να μετατρέψουν με επιτυχία την επιστροφή τους σε Major σε μια θέση στο στάδιο της παρένθεσης.

ΜΕΓΆΛΟΣ έχουν μια τελευταία ευκαιρία να εξασφαλίσουν τη δική τους θέση στα πλέι οφ στο 2-2 pool, έναν αγώνα do-or-die και την τελευταία ζωή της ομάδας, αφού έχασαν ήδη δύο ευκαιρίες να προκριθούν, πέφτοντας πρώτα στην FURIA και τώρα FNatic.

Το nicoodoz βρήκε σταθερό αντίκτυπο στη σειρά, δημοσιεύοντας βαθμολογία 1.29

Τριπλό kill και συμπλέκτη 1vs1 από Ηλίας «⁠S1n⁠» Πήλινη κανάτα επιτρέπεται ΜΕΓΆΛΟΣ για να κατεβείτε με το δεξί πόδι στην Overpass, και μια επακόλουθη μετατροπή κατά FNaticΤο eco προστέθηκε σε αυτόν τον απολογισμό για το προβάδισμα 2-0. Η γερμανική ομάδα δεν έφυγε με το προβάδισμα καθώς ο πρώτος γύρος όπλων πήγε στον δρόμο FNatic, και παρόλο που ήρθε μια απάντηση στον γύρο που ακολούθησε από ΜΕΓΆΛΟΣ, η ορμή κατέληξε να πηγαίνει υπέρ του Γουλιέλμος «Ezmezii⁠» Merrimanτων ανδρών του καθώς έφτασαν στο προβάδισμα 6-3 από την πλάτη μιας χούφτας πολλαπλών σκοτών από nico «⁠Nicoodoz⁠» Ταμίντι. s1n και Johannes «AbtabseN⁠» Wodarz βοήθησε την ομάδα της να κρατήσει το σκορ κοντά στις τελευταίες στιγμές του ημιχρόνου, συνεισφέροντας σε δύο νίκες σε δύο γύρους, αλλά συνεχή ώθηση και βασικές συμμετοχές από FNatic τους επέτρεψε να προηγηθούν με 9-6, στην αλλαγή πλευράς.

Ένα quad kill από Δίον «ASHFASHR⁠» Ντερκσεν δεν ήταν αρκετό για να δώσει FNatic μια νίκη γύρο στο δεύτερο γύρο πιστολιού, και ΜΕΓΆΛΟΣ άρχισε να κερδίζει ατμό αφού κέρδισε σε μια χούφτα καταστάσεις στα τέλη του γύρου, με αποτέλεσμα το σκορ να είναι 10-10. mezii και η εταιρεία άρχισαν να βαδίζουν όταν η οικονομία τους σταθεροποιήθηκε και τα όπλα βγήκαν έξω, η επιθετικότητα σε όλους τους συνδέσμους και τα μπάνια συνδυάστηκε με αστρική πολλαπλή θραύση από FASHR για να τους πάρουμε το match point. Φαινόταν σαν ΜΕΓΆΛΟΣ θα μπορούσε να αναγκάσει υπερωρίες και να αρνηθεί FNatic νίκη στον κανονισμό καθώς η διαφορά άρχισε να κλείνει, Florian «YrsyrsoN⁠» Rische συγκεκριμένα ανακτώντας ένα ζευγάρι γύρους, αλλά FNatic μείωσε τη σύντομη προσπάθεια επιστροφής λίγο πριν από επιπλέον γύρους, κερδίζοντας τη νίκη, 16-14.

FNaticΟ Σουηδός βετεράνος ανέβηκε μαζικά για να κρατήσει την ομάδα στο προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του Mirage, τέσσερις πρώιμους γύρους από ΜΕΓΆΛΟΣ προσφέροντας λίγη παρηγοριά καθώς Freddy «RKRIMZ⁠» Johansson κατέστρεψε τις προσπάθειες της γερμανικής ομάδας να επιτεθεί σε βόμβες κάθε γύρο. Το πρώτο ημίχρονο ήταν σχετικά μονόπλευρο παρά ΜΕΓΆΛΟΣπρώιμο ξεκίνημα, FNatic κλείνει συνεχώς ΜΕΓΆΛΟΣΟι μεθοδικές προσπάθειες του να αποκτήσει τον έλεγχο του χάρτη καθοδόν προς το προβάδισμα 10-5 στο ημίχρονο.

ΜΕΓΆΛΟΣ φαινόταν έτοιμος να ξεκινήσει μια προσπάθεια επιστροφής από την πλευρά του CT στο δεύτερο ημίχρονο καθώς ξεπέρασαν τις πρώτες συναλλαγές στον γύρο του πιστολιού, αλλά nicoodoz έπιασε μια κατάσταση 1vs2 του τελευταίου δευτερολέπτου για να κρατήσει την ομάδα του υπό έλεγχο. Από εκεί, ΜΕΓΆΛΟΣ δεν είχε σχεδόν καμία ευκαιρία να ξαναμπεί στον χάρτη, καταφέρνοντας σχεδόν δύο νίκες στον οικολογικό γύρο μόνο για να παραπαίει στο τελευταίο εμπόδιο καθώς FNatic έκλεισε τα πράγματα, 16-7.