FURIA ασφαλής θέση Legends Stage στο IEM Rio Major PlatoBlockchain Data Intelligence. Κάθετη αναζήτηση. Ολα συμπεριλαμβάνονται.

FURIA ασφαλής θέση Legends Stage στο IEM Rio Major

FURIA κατάφεραν να περάσουν στο Legends Stage του IEM Rio Major μετά την ήττα GamerLegion σε μια σειρά με δύο χάρτες, νικώντας την ευρωπαϊκή συνδυασμένη με 16-9 στο Vertigo και 16-11 στο Inferno για να προχωρήσουμε στη φάση των top-16 με ρεκόρ 3-1.

Η νίκη είναι ιδιαίτερα σημαντική για Ανδρέας «⁠ArT⁠» Πιοβεζάντης πλευράς του, καθώς είναι πλέον ο μόνος Βραζιλιάνος εκπρόσωπος που παρίσταται ακόμη στο Major, με Imperial και 00 έθνος και οι δύο υποκύπτουν μετά από απώλειες προς Cloud9 και IHC την Τρίτη.

GamerLegion έχουν ακόμη μία ευκαιρία να προκριθούν, αλλά έχουν μπροστά τους έναν δύσκολο αγώνα καθώς θα αντιμετωπίσουν ένα Cloud9 που φαίνεται να επιστρέφει επιτέλους στη φόρμα μετά από ένα ασταθές ξεκίνημα στο Major. Kamil «⁠Siuhy⁠» ΣζάραντεκΟι στρατιώτες του εντυπωσιάστηκαν ξεκινώντας τη διοργάνωση με ρεκόρ 2-0, αλλά μπορεί να καταλήξουν να κλωτσήσουν τον εαυτό τους αν χάσουν την πρόκριση για το Legends Stage αφού έχασαν τρεις ευκαιρίες για να προκριθούν.

Οι FURIA περνούν στο Legends Stage του IEM Rio Major

FURIA αμέσως έδωσε GamerLegion μια γεύση για το πώς θα εξελισσόταν η σειρά στο Vertigo, Κάιε «⁠KSCERATO⁠» Cerato και Γιούρι «⁠Yuurih⁠» Σάντος συνδυάζονται για να ανακτήσουν μια κατάσταση 2vs5 στον εναρκτήριο γύρο πιστολιού και να δώσουν στην πλευρά τους ένα νωρίς προβάδισμα. Νίκες γύρου για GamerLegion ήταν σποραδικές και διχάστηκαν από εκείνο το σημείο, η ευρωπαϊκή συνδυάζει αποδεικνύεται ανίκανη να συνδυάσει οποιεσδήποτε γύρους νίκες από την πλευρά της CT ως η τριάδα των γιουριχ, KSCERATO, να André «⁠Drop⁠» Αβρέου οδήγησε το δρόμο για FURIA διεκδικώντας προβάδισμα 11-4 ημιχρόνου.

GamerLegionΟι καλύτερες προσπάθειες του να δημιουργήσουν ένα επιθετικό μισό από τα δικά τους αποδείχθηκαν άκαρπες, καθώς το έλλειμμα ήταν πολύ μεγάλο για να αναρριχηθεί, η επιθετικότητα από τέχνη και πολυ-fragging από την άλλη FURIA Τα μέλη αφήνουν ελάχιστα περιθώρια για μια προσπάθεια επιστροφής καθώς τα πράγματα ολοκληρώθηκαν γρήγορα, 16-9.

Το Inferno εκτυλίχθηκε σχεδόν το ίδιο, αν και αυτή τη φορά ήταν το AWP του Rafael «Affsaffee⁠» Κόστος που τροφοδοτούσε FURIA με μονόπλευρο προβάδισμα στο ημίχρονο. GamerLegion μπόρεσαν να σπάσουν τις άμυνες της βραζιλιάνικης ομάδας μόνο για μια σύντομη στιγμή στο τελευταίο μέρος του ημιχρόνου, αλλά ήταν πολύ αργά στην πλευρά Τ για Σιάυ και παρέα καθώς έμειναν να κοιτάζουν προς τα κάτω το έλλειμμα 4-11 με κατεύθυνση προς το πλάγιο swap.

Προσφέρεται νίκη με πιστόλι και επακόλουθη μετατροπή GamerLegion την ευκαιρία να επιστρέψουν στον χάρτη και άδραξαν αμέσως την ευκαιρία κερδίζοντας έξι γύρους στη σειρά για να μειώσουν τη διαφορά σε 10-11. FURIA απάντησε επιτιθέμενος στην μπανάνα για να πάρει τον πρώτο τους γύρο T-side στο ταμπλό, και δεν τα παράτησε από εκεί, η αδυσώπητη επιθετικότητα τους βοήθησε να πάρουν το δρόμο τους προς τη νίκη με 16-11.