Ηρωική μετάβαση πέρα ​​από το G2, προχωρήστε στον τελικό BLAST Fall Final PlatoBlockchain Data Intelligence. Κάθετη αναζήτηση. Ολα συμπεριλαμβάνονται.

Ηρωική κίνηση πέρα ​​από το G2, πρόκριση στα ημιτελικά του Φθινοπωρινού BLAST

Ηρωϊκός έγινε η τρίτη ομάδα που εξασφάλισε μια θέση στους ημιτελικούς του BLAST Premier Fall Final 2022 μετά την ήττα G2 στον προημιτελικό. ο Κάσπερ «⁠CadiaN⁠» Møller-Η ομάδα που ηγήθηκε διεκδίκησε εύκολα το Mirage (16-8) μετά από μια επιτυχημένη ομάδα CT πριν υποστεί μια πειστική ήττα στο Nuke (6-16). Η σειρά κρίθηκε στο Vertigo (16-12) χάρη σε Rasmus «Jusjuush⁠» Νεύμααπόδοση του.

Θα αναλάβει η ομάδα της Δανίας Υγρό στον πρώτο ημιτελικό το Σάββατο στις 15:30 . Ηρωϊκός νίκησαν τους Βορειοαμερικανούς στο Legends Stage του IEM Rio Major νωρίτερα τον Νοέμβριο και θα προσπαθήσουν να επαναλάβουν την απόδοσή τους μπροστά στο κοινό τους.

Ο Heroic θα παίξει στο Royal Arena αφού νίκησε το G2

G2 άνοιξαν την επιλογή τους για το Mirage με μια νίκη με πιστόλι, αλλά μια άστοχη μολότοφ κατά τη διάρκεια μιας ώθησης του B site ανέτρεψε την παλίρροια, επιτρέποντας Ηρωϊκός να μετατρέψουν τη δύναμή τους να αγοράσουν. Η ομάδα της Δανίας πήρε το προβάδισμα και δεν κοίταξε ποτέ πίσω, κάνοντας έξι διαδοχικούς γύρους για να κλείσει ένα φανταστικό ημίχρονο CT με 12-3 μπροστά ενώ Μάρτιν «⁠Stavn⁠» Lund και ρυθμό ανέβηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

G2 βρήκε λίγο μεγαλύτερη επιτυχία μετά το ημίχρονο, διεκδικώντας πέντε αμυντικούς γύρους, αλλά το έλλειμμα ήταν πολύ μεγάλο για να ξεπεραστεί. Ηρωϊκός κέρδισε άνετα το προβάδισμα της σειράς με τη νίκη με 16-8 στην πλευρά Τ. Rasmus «⁠HooXi⁠» Nielsen απέτυχε να βρει αντίκτυπο στον διακομιστή και τελείωσε τον χάρτη με βαθμολογία 0.24 και 33.3 ADR.

Η ευρωπαϊκή ομάδα μπήκε στο Nuke σε πολύ καλύτερη φόρμα και εκμεταλλεύτηκε νωρίς το πλεονέκτημα στην προτιμώμενη πλευρά του CT. Nikola «⁠NiKo⁠» Kovač έπαιξε ένα σταθερό αμυντικό ημίχρονο, σημειώνοντας βαθμολογία 14-6 KD και βαθμολογία 1.59 ενώ προωθούσε G2 σε μισή νίκη. Ηρωϊκός μετέτρεψε μια αγορά δύναμης στον δέκατο γύρο, επιτρέποντάς τους να σταθούν ξανά στα πόδια τους και να κλέψουν τρεις από τους υπόλοιπους έξι γύρους για να σώσουν ένα σκορ 5-10 πριν από το διάλειμμα.

G2 έφερε τη φόρμα τους στο δεύτερο ημίχρονο, έχασαν μόνο έναν γύρο ενώ πέτυχαν τη νίκη με 16-6 για να ισοφαρίσουν τη σειρά. Ο Nemanja «⁠HuNter-⁠» Kovač και Ilya «⁠M0NESY⁠» Οσίποφ εντυπωσίασαν κατά τη σύντομη επιθετική τους πορεία με βαθμολογίες 1.94 και 1.76 αντίστοιχα.

G2 συνέχισαν να κυριαρχούν στα σφαιρίδια πιστολιού παίρνοντας το άνοιγμα στο Vertigo, αλλά η επιτυχία τους ήταν βραχύβια. Ηρωϊκός απάντησαν γρήγορα με μια δική τους νίκη για να σπάσουν προσωρινά την οικονομία του CT και να διεκδικήσουν το προβάδισμα 6-3. πασπαλίζω έδωσε το αποκορύφωμα του ημιχρόνου με ένα συμπλέκτη 1v3 προς την τοποθεσία Β για να εξασφαλίσει τον τελευταίο γύρο της ομάδας του στο ημίχρονο 6-9.

Η ευρωπαϊκή ομάδα εξασφάλισε το 100% ρεκόρ της σε στρογγυλό πιστόλι στη σειρά, αφού πέρασε στην πλευρά T, επεκτείνοντας το πλεονέκτημά της σε 11-6. G2Η παράβαση του χτύπησε αμέσως σε τοίχο μόλις το Ηρωϊκός βγήκαν τουφέκια και κατάφεραν να διεκδικήσουν μόνο έναν γύρο πριν ρυθμό και η εταιρεία έκλεισε τη σειρά με σκορ 16-12.

Η ήττα σημαίνει G2 έχουν αποκλειστεί από το Δανέζικο LAN και θα επιστρέψουν στην πατρίδα τους με μόνο νίκη επί Ροή στο όνομά τους. Η σεζόν τους, ωστόσο, δεν έχει τελειώσει καθώς θα αγωνιστούν στον Παγκόσμιο Τελικό BLAST Premier τον Δεκέμβριο χάρη στη θέση τους στην κατάταξη της πίστας.