Liquid take down fnatic για να εξασφαλίσει την εμφάνιση στον προημιτελικό στο Malta PlatoBlockchain Data Intelligence. Κάθετη αναζήτηση. Ολα συμπεριλαμβάνονται.

Liquid take down fnatic για να εξασφαλίσει την εμφάνιση στον προημιτελικό στη Μάλτα

Υγρό κέρδισε μια θέση στον προημιτελικό του ESL Pro League Season 16 μετά τη νίκη τους με 2-1 επί FNatic στον πρώτο γύρο των πλέι οφ. Τζόναθαν «LiEliGE⁠» Γιάμπλονοφσκι οδήγησε τους Βορειοαμερικανούς στη νίκη στο Inferno (16-13) ενώ Μάρεκς «⁠YEKINDAR⁠» Γκάινσκις ανέλαβε τον διακομιστή στο Ancient (16-10)

Εν τω μεταξύ, FNatic άφησε την EPL στην 9η-12η θέση για τρίτη συνεχόμενη διοργάνωση του τουρνουά, αφού δεν έφτασε στην πρώτη οκτώ θέση από τον Μάρτιο του 2020, όταν κέρδισε το EPL Season 10 Europe online.

Ο YEKINDAR ήταν ο πρωταγωνιστής της εκπομπής στο Ancient με βαθμολογία 1.59

Η δράση μεταξύ FNatic και Υγρό ξεκίνησε με την επιλογή των Βορειοαμερικανών για το Inferno. Το ευρωπαϊκό μείγμα ξεκίνησε τα πράγματα από την πλευρά του CT με έναν επιτυχημένο γύρο πιστολιού, αλλά το σερί τους δεν κράτησε πολύ. Η επιθετική ομάδα εκμεταλλεύτηκε ένα ασταθές αμυντικό σετάρισμα στην τοποθεσία Α για να εξασφαλίσει το προβάδισμα 7-3, χάρη του ΓΕΚΙΝΔΑΡ και Νίκος «⁠Nitr0⁠» Κανέλα κερδίζοντας πολλές εναρκτήριες μονομαχίες. Freddy «RKRIMZ⁠» Johansson ήταν υπέροχο για FNatic, και η απόδοσή του ήταν καθοριστική στην αποστολή για τη διάσωση ενός ημιχρόνου 7-8.

meziiΟι άνδρες του ήταν πιο άνετοι αφού άλλαξαν πλευρά στην επίθεση, και τότε ήταν που Φρειδερίκος «⁠RoeJ⁠» Γιούργκενσεν ζωντάνεψε. FNatic κέρδισε προβάδισμα 13-12 πριν επιτραπεί η πλήρης διακοπή της επικοινωνίας στον 26ο γύρο EliGE να καταρρίψει τέσσερα T με το MP9, στρέφοντας την παλίρροια υπέρ του Υγρό. Η ομάδα της Βόρειας Αμερικής κέρδισε τον χάρτη με 16-13 μετά από ένα σερί τεσσάρων γύρων.

FNatic ήρθαν στην επιλογή τους Overpass που θέλουν να μείνουν στη σειρά, και συμπλέκτη 1v3 από KRIMZ στον δεύτερο γύρο επέτρεψε στους Ευρωπαίους να πάρουν το προβάδισμα από νωρίς. ΓΕΚΙΝΔΑΡ ήταν και πάλι φανταστικό, με τον 22χρονο να καταγράφει πλευρική βαθμολογία 1.35 CT για να κρατήσει Υγρό στον αγώνα. Δύο νίκες με δύναμη αγοράς έδωσαν στην ομάδα της Βόρειας Αμερικής την ευκαιρία να εξασφαλίσει το σκορ 7-8 στο δεύτερο ημίχρονο.

Υγρό για άλλη μια φορά απέτυχαν να βασίσουν τη νίκη τους με το πιστόλι, και FNatic δεν έχασαν την ευκαιρία τους. Η ευρωπαϊκή μίξη έπεσε μόνο ένα γύρο πριν αποψιλωθεί η σειρά με τη νίκη με 16-9 στο Overpass. nico «⁠Nicoodoz⁠» ΤαμίντιΤο κράτημα 3k στην τοποθεσία B ήταν το αποκορύφωμα του χάρτη και το παιχνίδι που επανέφερε τη δυναμική υπέρ του FNatic.

Η σειρά αποφασίστηκε στο Ancient, και ήταν FNatic για να χτυπήσει πρώτα στην πλευρά του CT μετά τη λήψη του ανοίγματος του πιστολιού. roeJ ήταν σταθερός σε όλη τη διάρκεια του ημιχρόνου καθώς συγκέντρωσε βαθμολογία 1.48 για να δώσει στην ομάδα του ένα προβάδισμα 6-3 από νωρίς. ΕΝΑ ΓΕΚΙΝΔΑΡ Ο συμπλέκτης 1v2 στο B site έβαλε τέλος στο σερί των Ευρωπαίων και πήρε Υγρό πίσω στο παιχνίδι, οδηγώντας σε άλλο ημίχρονο με 8-7 υπέρ της άμυνας.

Η ομάδα της Βόρειας Αμερικής δεν επιβράδυνε μετά την αλλαγή πλευράς και έχασε μόνο δύο γύρους σε μια κυρίαρχη αμυντική εμφάνιση που τελείωσε το παιχνίδι με σκορ 16-9.

Η νίκη σημαίνει αυτό Υγρό θα αντιμετωπίσω ΜΟΥΖ την Πέμπτη στις 15:30 να αγωνιστεί για μια θέση στα ημιτελικά του LAN της Μάλτας.