Toyota Gazoo Racingu pidustused Bahreinis PlatoBlockchain Data Intelligence. Vertikaalne otsing. Ai.

Toyota Gazoo Racingu pidustused Bahreinis

TOKYO, 08. november 2021 – (JCN Newswire) – TOYOTA GAZOO Racing lõpetas oma ajalugu muutva Hypercar-hooaja stiilselt ühe-kahe võiduga Bahreini 8 tunni sõidus 2021. aasta FIA kestvussõidu maailmameistrivõistluste (WEC) saatuse päeval ) autojuhtide kroon.

WEC-hooaja emotsionaalne finaal tõi Kazuki Nakajima oma sädelevale kestvuskarjäärile sobivas stiilis eesriide, võites #8 GR010 HYBRIDI, mida ta jagab Sebastien Buemi ja Brendon Hartleyga.

Le Mansi võitjad Mike Conway, Kamui Kobayashi ja Jose Maria Lopez #7 GR010 HYBRIDis säilitasid sõitjate tiitli, lõpetades laupäevase võistluse, hooaja kuuenda ja viimase vooru teisena.

Kamui on nüüd Jaapani esimene kahekordne neljarattaline maailmameister, samas kui Josest saab alles teine ​​argentiinlane, kes on võitnud viis FIA maailmameistrivõistlust, järgides suurepärase Juan Manuel Fangio jälgedes.

Mõlemad GR010 HYBRIDid avaldasid austust Kazukile, kes on pälvinud kestvussõidu legendi, võites kolm korda Le Mansi. Ta võitis oma 17 WEC-võistluselt 59 võitu ja võitis Sebastieni ja Fernando Alonso kõrval 2018-2019 maailmameistritiitli.

Uute verstapostide päeval sai TOYOTA GAZOO Racing esimeseks meeskonnaks, kes võitis WEC-hooajal kõik võistlused. See pikendas oma enneolematut võidujooksu üheksale, mis on 70. võistlus pärast sarja sisenemist 2012. aastal. Eelmisel nädalal saavutatud võit Bahreinis tähendas, et ta oli juba kindlustanud oma neljanda meeskondade maailmameistritiitli.

Vaatamata puhastele pühkimistele kõikidel Bahreini topeltpeasõidu seanssidel, saavutasid GR010 HYBRIDID avaringidel järele, kui #36 Alpine varastas varakult edumaa. Kuid mõni põnev ratastevahelise võidusõit pani GR010 HÜBRIDID tagasi ette ja nad ei vaadanud kunagi tagasi.

Võistluse öösse liikudes saavutas #8 auto esiotsa üha tugevama haarde, väljudes 7. autost. Kuuendal tunnil vähenes edumaa veidi, kui aeg-ajalt käiguvahetusprobleemide tõttu oli nr 8 jaoks vaja asendusrooli. See maksis kavandatud boksipeatuses vaid mõne sekundi, mis lahendas probleemi.

Kazuki asus viimasel etapil auto nr 8 rooli ja oma viimased ringid WEC-is. Teekond, mis sai alguse TS030 HYBRIDi väljatoomisest 2012. aasta jaanuaris, lõppes sellega, et Kazuki võttis ruudulipu ja võitis 7.351 sekundiga Jose, kelle teine ​​koht andis järjekordse maailmameistritiitli #7 meeskonnale.

Võistlushooaeg võib olla lõppenud, kuid tegevus Bahreinis jätkub pühapäeval, kui seitsmekordne autoralli maailmameister Sebastien Ogier sõidab esimest korda WEC-i uustulnukate katsel GR010 HYBRIDiga. Meeskonna eest paneb proovile ka tõusev LMP2 täht Charles Milesi.