Uroczystości dla Toyota Gazoo Racing w Bahrajnie PlatoBlockchain Data Intelligence. Wyszukiwanie pionowe. AI.

Obchody Toyota Gazoo Racing w Bahrajnie

TOKIO, 08 listopada 2021 – (JCN Newswire) – TOYOTA GAZOO Racing zakończyła swój historyczny sezon Hypercar w wielkim stylu, odnosząc dwa zwycięstwa w 8-godzinnym wyścigu Bahrajnu w dniu przeznaczenia dla długodystansowych mistrzostw świata FIA 2021 (WEC). ) korona kierowców.

W emocjonalnym finale sezonu WEC Kazuki Nakajima spuścił kurtynę nad swoją błyskotliwą karierą wytrzymałościową, wygrywając w wyścigu GR8 HYBRID z numerem 010, którym dzieli się z Sebastienem Buemi i Brendonem Hartleyem.

Zwycięzcy Le Mans Mike Conway, Kamui Kobayashi i Jose Maria Lopez w 7. GR010 HYBRID utrzymali tytuł, kończąc sobotni wyścig, szóstą i ostatnią rundę sezonu, na drugim miejscu.

Kamui jest teraz pierwszym dwukrotnym mistrzem świata w Japonii na czterech kołach, podczas gdy Jose zostaje dopiero drugim Argentyńczykiem, który wygrał pięć Mistrzostw Świata FIA, podążając śladami wielkiego Juana Manuela Fangio.

Obie GR010 HYBRID to hołd złożony Kazukiemu, który zdobył status legendy wyścigów długodystansowych, wygrywając trzy razy Le Mans. Odniósł 17 zwycięstw w 59 wyścigach WEC i zdobył tytuł mistrza świata 2018-2019 obok Sebastiena i Fernando Alonso.

W dniu nowych kamieni milowych TOYOTA GAZOO Racing została pierwszym zespołem, który wygrał każdy wyścig w sezonie WEC. Wydłużył swoją bezprecedensową serię zwycięstw do dziewięciu, w swoim 70. turnieju od wejścia do serii w 2012 roku. Zwycięstwo w Bahrajnie w zeszłym tygodniu oznaczało, że zapewnił sobie już czwarte drużynowe mistrzostwo świata.

Pomimo czystych podcięć we wszystkich sesjach dwugłowego Bahrajnu, GR010 HYBRIDs nadrabiały zaległości na pierwszych okrążeniach, kiedy Alpine #36 zdobył wczesne prowadzenie. Ale niektóre ekscytujące wyścigi między kołami sprawiły, że GR010 HYBRID znalazło się z tyłu i nigdy nie oglądało się za siebie.

Gdy wyścig przesunął się w noc, bolid z numerem 8 utworzył coraz silniejszą przyczepność z przodu, omijając 7. W szóstej godzinie przewaga została nieznacznie zmniejszona, gdy wymagana była wymiana kierownicy dla nr 8, po sporadycznych problemach ze zmianą biegów. Kosztowało to tylko kilka sekund na zaplanowanym postoju, co rozwiązało problem.

Kazuki zasiadł za kierownicą samochodu nr 8 na ostatni przejazd i swoje ostatnie okrążenia w WEC. Podróż, która rozpoczęła się wraz z wprowadzeniem na rynek TS030 HYBRID w styczniu 2012 roku, zakończyła się, gdy Kazuki zdobył flagę w szachownicę, aby wygrać o 7.351 sekundy od Jose, którego drugie miejsce zapewniło załodze #7 kolejny tytuł mistrza świata.

Sezon wyścigowy mógł się już skończyć, ale akcja w Bahrajnie będzie kontynuowana w niedzielę, kiedy siedmiokrotny rajdowy mistrz świata Sebastien Ogier po raz pierwszy pojedzie GR010 HYBRID w teście debiutantów WEC. Wschodząca gwiazda LMP2 Charles Milesi również będzie testować dla zespołu.