Fnatic dominira nad FunPlusPhoenix v prvem krogu VCT Masters Copenhagen PlatoBlockchain Data Intelligence. Navpično iskanje. Ai.

Fnatic dominira nad FunPlusPhoenix v prvem krogu VCT Masters Copenhagen

Med prvim dnem turnirja VCT Master Copenhagen smo lahko videli nekaj ekip, ki dominirajo nad svojimi kolegi. Prva tekma dneva je bila APAC's Paper Rex proti European Guild Esports in izid ni bil ravno pričakovan. Predstavniki APAC so popolnoma premagali 3. nosilca EMEA v samo 2 igrah. Zdaj se bo morala ekipa, ki jo vodi Benedict “Benkai” Tan, pomeriti s Fnaticom, enim izmed favoritov turnirja. Potem ko je bil prisiljen izpustiti prvi letošnji turnir Masters, se je Nikita “Derke” Sirmitev vrnil, da terorizira mednarodno sceno VALORANT. Danes je vodil Fnatic v porazu regionalnih sovražnikov FunPlus Phoenix v njihovi uvodni tekmi končnice na VCT Masters Copenhagen.

FPX je izstrelil Icebox in osupnil Fnatic na lastni izbiri zemljevida in na zemljevidu, kjer veljajo za enega najboljših na svetu. Potem ko je Fnatic prevzel pištolo in anti-eco, je FPX nadaljeval z impresivno obrambo, zaustavil Fnaticove usmrtitve na obeh straneh in ohranil Alfajerja na nič ubojev po devetih rundah v njegovem LAN debiju. Boaster se je okrepil pozno v polčasu z nekaj ključnimi večkratnimi uboji po zasaditvi, vendar je FPX ob polčasu še vedno vodil z 8-4. Fnatic se je vrnil v obrambo, z Alfajerjem, ki je oživel, medtem ko sta Boaster in Derke dostavila vitalne frage. Fnaticove obrambne postavitve so FPX-ju skorajda nič odprle na obeh straneh, predal je le dve rundi v drugi polovici. Fnatic si je zagotovil zmago s 13-10 po sijajnem Derke 4K s Chamberjevim ultimatom.

Haven je bil mesto večje prevlade Derkeja na Chamberju, pri čemer je finski superzvezdnik zagotavljal več iger in prijemov na Fnaticovi napadalni strani. Imel je 16 ubojev v prvih 10 rundah, s čimer je okrepil vodstvo Fnatic 8-2, ki je prisililo več časovnih omejitev iz FPX. To pa se je vsaj v prvem polčasu izkazalo za neuspešno. Fnatic je zmagal v naslednjih dveh rundah in si do polčasa zagotovil ogromno vodstvo 10-2, pri čemer je Derke ob polovici zabeležil neverjetnih 400 ACS.

Fnatic je izboljšal svojo že tako veliko prednost s skoraj brezhibno pištolo v obrambi, pri čemer je ironično izgubil le Derkeja od vseh igralcev v procesu. FPX je bil prisiljen v naslednji krog in postavil par na ploščo zahvaljujoč nekaterim rotacijam v pozni rundi, toda začetni uboji Derkeja v obeh naslednjih dveh krogih so pomenili konec za FPX na Havenu. Fnatic jih je premagal na lastnem izboru s 13-4 in dosegel serijo 2-0.

Derke je končal serijo z izjemnimi 53 uboji proti samo 22 smrtim v skupno 40 rundah, s prvo razliko krvi +10. Čeprav je bil njegov nastop neverjeten, so veliko prispevali tudi njegovi soigralci. Boaster je dosegel +14 K/D v seriji, Alfajer pa je imel odlično igro Raze na Havenu po njegovem počasnem začetku na Iceboxu. Fnatic zdaj pričakuje drugo ekipo, ki je v prvem krogu zanesljivo premagala nekoga iz EMEA, Paper Rex, po njihovi odločilni zmagi proti Guildu v začetku dneva. Ta tekma je pogojno na sporedu v nedeljo, 17. julija, ob 10. uri po srednjeevropskem času.