Težko prigarane točke za TOYOTA GAZOO Racing

Toyota City, Japonska, 4. marec 2024 – (JCN Newswire) – TOYOTA GAZOO Racing se je spopadel s težkim izzivom na otvoritveni dirki sezone Qatar 1812 KM in si po odločnem skupinskem trudu prislužil dragocene točke svetovnega vzdržljivostnega prvenstva FIA (WEC).

Težko prigarane točke za TOYOTA GAZOO Racing PlatoBlockchain Data Intelligence. Navpično iskanje. Ai.

Vozniki, inženirji in mehaniki so neumorno delali na težkem testu Prologue in prostih treningih, da bi optimizirali GR010 HYBRID-e v smislu pnevmatik, teže in uravnoteženosti avtomobila okoli mednarodnega dirkališča Lusail v iskanju dirkalne zmogljivosti.

Zahvaljujoč temu delu in pametni dirkalni strategiji je #7 GR010 HYBRID Mikea Conwaya, Kamuija Kobayashija in Nycka de Vriesa povečal potencial avtomobila in osvojil pomembne točke svetovnega prvenstva za težko prigarano šesto mesto.

Svetovni prvaki Sébastien Buemi, Brendon Hartley in Ryo Hirakawa, v #8 GR010 HYBRID, so se po težkem štartu borili enako težko in končali na 10. mestu v skupini 19 Hypercar, v kateri so bili Alpine, BMW, Cadillac, Ferrari, Isotta Fraschini, Lamborghini, Peugeot in Porsche.

Dirka se je začela pod opoldanskim soncem in dogajanje je bilo enako vroče v uvodnem krogu. Mike je začel v prvi vrsti, a je v prvem zavoju utrpel prekrmarjenje, zaradi česar je bil širok in številka 7 je padla na sedmo mesto. Osmi je prav tako izgubil položaj z 8. mesta na lestvici in Sébastien je prvi krog končal na 11. mestu.

S 37 avtomobili na terenu je bil promet dejavnik okoli razmeroma ozkega 5.418 km dolgega mednarodnega dirkališča Lusail. Mike in Sébastien sta uporabila svoje izkušnje, da bi se izognila težavam, v nasprotju s številnimi tekmeci, in začela napredovati po vrstnem redu.

Malo pred dvema urama je Mike predal #7 Nycku, medtem ko je Brendon zamenjal Sébastiena. Oba dirkalnika sta bila opremljena z novimi Michelinovimi pnevmatikami na levi strani, da bi nadaljevala boj za pridobivanje položajev, nova guma na desni strani pa je prišla na naslednji postaji, ko je ekipa raziskovala različne strategije.

Borbena predstava Nycka je premaknila številko 7 med prvih šest in po skoraj štirih urah je predal Kamuiju. Toda težko obdobje za Brendona je pomenilo, da se Ryo sooča z bitko za vrnitev številke 8 med najboljših 10, njegova naloga pa je postala težja, ko je težava z zadnjim levim kolesom stala čas in položaj na naslednjem postanku v boksih.

Ko se je dirka prevešala v zadnjih pet ur, so se začetni vozniki vrnili za volan, Mike se je boril za šesto mesto, Sébastien pa je bil vse bližje točkam. Preostali sta le nekaj več kot dve uri in zadnja menjava voznika je omogočila, da sta Nyck in Ryo nadaljevala bitko pod lučmi v katarski noči.

Medtem ko je ura odštevala, so se različne strategije goriva odigrale in Nyck je bil sedmi in vstopil v zadnji krog. To je postalo šesto, ko je v zadnjih metrih dirke prehitel poškodovanega Peugeota št. 93. Ryo je dirko končal na 10. mestu, kar je ekipi kljub zahtevnim okoliščinam prineslo dvojno število točk.

Potem ko je TOYOTA GAZOO Racing prvič po Silverstonu leta 2018 zgrešila zmagovalni oder, je odločena, da se takoj vrne na naslednji dirki sezone 2024, 6 ur Imole, ki bo 21. aprila v Italiji.

Kamui Kobayashi (vodja ekipe in voznik, avto št. 7):

»Na žalost smo se za to prvo dirko sezone skozi celotno dirko borili, da bi dosegli močne rezultate. Šesto mesto je bilo najboljše, kar smo realno lahko dosegli danes, in to ni tisto, kar smo upali ob prihodu sem. Očitno naš avto ni bil najbolj primeren za to dirkališče; zelo presenetljivo je, kako velik izziv je bil ta dogodek za nas. Toda kljub težavam so vsi člani ekipe trdo delali, da bi z obema avtomobiloma osvojili točke. Vozniki niso naredili nobene napake, prav tako so se inženirji in mehaniki odrezali odlično. Preučili bomo vse s te dirke in trdo delali, da se vrnemo močnejši v Imolo.”

Mike Conway (voznik, avto št. 7):

"To je bila kar težka dirka. Nismo imeli dovolj tempa, da bi se borili spredaj, vendar je naš tempo padal in padal, odvisno od tega, v kateri fazi dirke smo bili. Na nekaterih točkah smo bili bolj konkurenčni, na drugih manj. Ko smo šli na dirko, nismo bili prepričani, kaj bomo iz Katarja odnesli domov, vendar je bilo kar dobro v smislu točk. Na koncu smo imeli malo sreče in smo dosegli šesto mesto, kar je v celoti spodoben rezultat. Še naprej bomo pritiskali in ciljali na boljše v Imoli.”

Nyck de Vries (voznik, avto št. 7):

»Po 10 urah boja je bil to težko pričakovan rezultat. V primerjavi z vodilnimi avtomobili nam je manjkalo tempa, zato moramo biti zadovoljni s šestim mestom, čeprav smo vsekakor potrebovali malo sreče, da smo tam končali, saj je bila prvih šest po zaslugah verjetno komaj dosegljiva. Dosegli smo dobre točke in mislim, da je bilo to največ, kar smo lahko naredili danes. Morali smo maksimalno izkoristiti vikend in to nam je uspelo.”

Sébastien Buemi (voznik, avtomobil št. 8):

»Za nas je bila težka dirka, a smo vseeno rešili dve točki. Nismo imeli zmogljivosti, zato smo dali vse od sebe in oba dirkalnika pripeljali do kariraste zastave. Tudi ko ne moremo zmagati, poskušamo vsaj osvojiti točke. Teden je bil težak, vendar bomo trdo delali in se vrnili močnejši v Imolo, ki je nova steza za WEC. Nikoli nismo bili tam, a sem prepričan, da bo našemu avtomobilu bolj ustrezal kot tukaj in očitno pričakujemo boljši rezultat.”

Brendon Hartley (voznik, avto št. 8):

»Bil je naporen dan, ob koncu zahtevnega tedna, še posebej na naši strani garaže. Noben avto ni imel dovolj hitrosti, da bi se boril za stopničke. Kljub temu smo rešili točke na obeh avtomobilih in vsi smo se res borili zanje. Ponosen sem na celotno ekipo, ker smo se odzvali in se borili. Dirkali smo, kolikor smo lahko, zdaj pa se bomo osredotočili na boj nazaj na naslednji dirki.”

Ryo Hirakawa (voznik, avto št. 8):

»Očitno je bil to za nas res težek teden tukaj, težji, kot smo pričakovali. Res sem razočaran, da se nismo mogli potegovati za boljši rezultat, ampak vsi so pritiskali, kolikor se je dalo, in to je bilo največ, kar smo lahko dosegli. Menimo, da bi nam morala Imola bolj ustrezati glede na postavitev proge, zato upam, da se bomo na naslednji dirki vrnili močnejši. Imamo veliko stvari, na katerih moramo delati.”