G2 ήττα NAVI 2-1; θα αντιμετωπίσει το Vitality στους ημιτελικούς του ESL Pro League PlatoBlockchain Data Intelligence. Κάθετη αναζήτηση. Ολα συμπεριλαμβάνονται.

G2 ήττα NAVI 2-1; θα αντιμετωπίσει το Vitality στους ημιτελικούς του ESL Pro League

G2 νίκησε Natus Vincere σε μια σειρά τριών χαρτών για να εξασφαλίσουν μια θέση στον ημιτελικό στην 16η σεζόν του ESL Pro League. Έχασαν οριακά τον πρώτο χάρτη του Dust2 (13-16), πριν επιστρέψουν για να κερδίσουν το Inferno (16-9) και το Mirage (16- 9). Nikola «⁠NiKo⁠» Kovač και Ilya «⁠M0NESY⁠» Οσίποφ ήταν οι πρωταγωνιστές της παράστασης, συνδυάζοντας δυνάμεις για να κλείσουν Oleksandr «1sXNUMXmple⁠» Kostyliev, που ήταν ο μόνος Natus Vincere παίκτης να τερματίσει με θετική βαθμολογία.

G2 έχασαν τον πρώτο τους χάρτη στο ESL Pro League κατά τη διάρκεια της σειράς εναντίον Natus Vincere, αλλά τώρα θα προχωρήσουμε στο πρόσωπο Ζωτικότητα στα ημιτελικά μετά τη νίκη. Natus VincereΗ εστίαση της εταιρείας στρέφεται τώρα στην επερχόμενη καμπάνια RMR που ξεκινά στις 4 Οκτωβρίου εναντίον Illuminar.

Η NiKo ξεπέρασε το s1mple στη σειρά

G2 ξεκίνησαν το Dust2 με μια νίκη με πιστόλι, που τους έδωσε ένα προβάδισμα που διατήρησαν σε όλο το πρώτο ημίχρονο. Natus Vincere πλησίασε, ωστόσο, αλλά έχασε απέναντι σε ένα φουλ οικολογικό και έβαλε το σκορ στο 5-3 και άφησε G2 φτάσετε σε οκτώ γύρους. Justin «⁠Jks⁠» Άγριος είχε αρκετά εντυπωσιακά κράτημα στην τοποθεσία Β, γεγονός που έδινε αυτοπεποίθηση στην ομάδα του να κινείται πιο ελεύθερα στον χάρτη, αλλά μια καθυστερημένη αναζωπύρωση από Natus Vincere σήμαινε ότι το ημίχρονο έληξε 9-6.

Τριπλή δολοφονία από s1mple στο δεύτερο γύρο πιστολιού στημένο Natus Vincere για καλή αρχή στο ημίχρονο, ισοφαρίζοντας τελικά σε 10-10. Πήραν το προβάδισμα μετά από μια εντυπωσιακή επανάληψη στον ιστότοπο A με αρκετά από τα μέλη τους σε χαμηλή υγεία, πριν από ένα συμπλέκτη 1vs1 από s1mple κατά m0NESY έβαλε το σκορ στο 13-11. G2 σχεδόν ισοφάρισε το παιχνίδι, αλλά m0NESY τελείωσαν οι σφαίρες στο M4A1 του για να επιτρέψει Valeriy "b1t" Βαχόφσκι για να ολοκληρωθεί η εκτόνωση, βάζοντας Natus Vincere μέχρι το match point, το οποίο μετέτρεψαν στην πρώτη προσπάθεια.

Το Inferno ξεκίνησε με ένα ζεστό ξεκίνημα G2, κέρδισαν και έκαναν μετατροπή στο πιστόλι για να πάρουν προβάδισμα νωρίς. Απλα οπως Natus Vincere άρχισε να ανακτά το έλλειμμα, jks ήρθε τεράστιος με δύο συμπλέκτες 1vs3 που έδωσαν στην ομάδα του προβάδισμα 8-3. Natus Vincereη οικονομία του σταθεροποιήθηκε μετά από αυτό και G2 κατάφερε να σημειώσει μόνο έναν ακόμη γύρο σε ένα ημίχρονο που έληξε 9-6 υπέρ τους.

Μια κυρίαρχη νίκη για το πιστόλι G2 έδωσε τον τόνο του δεύτερου ημιχρόνου, με Natus Vincere παίρνοντας μόλις τρεις γύρους από την πλευρά των τρομοκρατών τους. Κάθε μέλος του G2 η ομάδα είχε τις στιγμές της, με HooXi Ιδιαίτερα εντυπωσιακό στην πλευρά του CT για να κλείσει το Inferno με σκορ 16-9, μεταφέροντας τη σειρά στον καθοριστικό χάρτη.

G2 συγκέντρωσε άλλη μια αστρική άμυνα στο Mirage, αναποδογυρίζοντας Natus Vincereμετατροπή του πιστολιού για να πάει σε ένα σερί οκτώ γύρων. Ενώ η ομάδα της CIS πήρε άλλους δύο γύρους στο πίσω μέρος της s1mpleΣυμπλέκτης 1vs1, έδειχναν απλά αταίριαστοι καθώς το ημίχρονο τελείωσε 10-5.

Μόλις αλλάξουν οι πλευρές, Natus Vincere βρήκε γρήγορα επιτυχία στις πρώτες ανταλλαγές για να μειώσει το έλλειμμα σε δύο γύρους, αλλά m0NESY ανέβηκε στο πιάτο και έσφιξε ένα γύρο που έβαλε Natus Vincereτης οικονομίας σε οριακό σημείο. Αυτό επέτρεψε την HooXi-οδήγησε την ομάδα να τρέξει για άλλη μια φορά σε ένα έλλειμμα πέντε γύρων, το οποίο αποδείχθηκε πάρα πολύ Natus Vincere να ξεπεραστεί ως G2 έκλεισε τον χάρτη 16-9.