Οι ξένοι ξεπερνούν το MOUZ για να προκριθούν στα πλέι οφ του IEM Rio Major PlatoBlockchain Data Intelligence. Κάθετη αναζήτηση. Ολα συμπεριλαμβάνονται.

Οι ξένοι ξεπερνούν το MOUZ για να προκριθούν στα πλέι οφ του IEM Rio Major

Η προτελευταία μέρα του IEM Rio Major Legends stage βρίσκεται σε εξέλιξη, με Outsiders περνώντας στα πλέι οφ από τον πρώτο αγώνα των προκριματικών της ημέρας. Κέρδισαν την Overpass (16-10) και την Inferno (16-10) εναντίον ΜΟΥΖ, παίρνοντας εκδίκηση για μια ήττα από την ευρωπαϊκή συνδυάζει στο Challengers Stage. Η ρωσική ομάδα προκρίνεται στην παρένθεση του Major με ρεκόρ 3-1, έχοντας προηγουμένως νικήσει Πνεύμα και Νίντζα ​​σε πιτζάμες.

Για ΜΟΥΖ Αυτό δεν είναι το τέλος του δρόμου, καθώς το Χριστόφορος «Exdexter⁠» Nong-Η ομάδα που ηγείται έχει μια ακόμη ευκαιρία την Τρίτη όταν θα παίξει για τη ζωή της στο τουρνουά και μια θέση στα πλέι οφ στο 2-2 pool.

Η φήμη είχε μια φανταστική σειρά στο τουφέκι, με μέσο όρο βαθμολογίας 1.43

Η σειρά ξεκίνησε στο Overpass, όπου Outsiders ξεκίνησαν την επιλογή του χάρτη τους με ένα άψογο γύρο πιστόλι και μετά τη μετατροπή. ΜΟΥΖ πήραν την πρώτη τους μόλις το επέτρεψε η οικονομία τους, ισοφάρισαν τα σκορ και προηγήθηκαν με 5-3. Petr «⁠Fame⁠» Μπολίσεφ σκέφτηκε ένα τεράστιο παιχνίδι τη στιγμή που ο Ευρωπαίος κομπίνα άρχισε να τρέχει μακριά με τον χάρτη, καθώς μπήκε στην τοποθεσία A για να πυροβολήσει τρεις ανυποψίαστους CT στην πλάτη. Αυτό ενεργοποιήθηκε Outsiders για να φτάσετε έως και έξι πριν από δύο γύρους ΜΟΥΖ διαμόρφωσε το σκορ του ημιχρόνου στο 9-6 υπέρ τους.

Outsiders πήρε το δεύτερο πιστόλι του χάρτη για να ξεκινήσει το αμυντικό τους ημίχρονο, ισοφαρίζοντας το σκορ σε χρόνο μηδέν. Όπως ήταν ο κανόνας στο Rio Major, η ρωσική ομάδα συγκέντρωσε μια εντυπωσιακή ομάδα CT, κερδίζοντας όλους εκτός από έναν γύρο στο δεύτερο ημίχρονο για να κλείσει τον χάρτη με 16-10. Ντζάμι «⁠Jame⁠» Ali και φήμη πρωτοστάτησε, κάνοντας 29 και 27 σκοτώσεις αντίστοιχα.

φήμη συνέχισε την φανταστική του εμφάνιση και κέρδισε το πιστόλι για Outsiders στο Inferno με ένα quad-kill, καθώς η ρωσική ομάδα προηγήθηκε νωρίς. ΜΟΥΖ αντέδρασε σθεναρά, παίρνοντας τον έλεγχο του χάρτη με τη βοήθεια του Jon «⁠JDC⁠» Ντε Κάστρο, ο οποίος πέτυχε πέντε χτυπήματα εισόδου στο πρώτο ημίχρονο. Ο ευρωπαϊκός συνδυασμός ξεπέρασε την πλευρά του CT για να πάρει προβάδισμα τριών γύρων πριν από μια καθυστερημένη αναζωπύρωση από Outsiders μείωσε το έλλειμμα σε μόλις ένα.

ΜΟΥΖ κέρδισαν το πρώτο τους πιστόλι της σειράς στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά Outsiders απάντησε αμέσως με μια νίκη αναγκαστικής αγοράς που ξεκίνησε με Alexey «⁠Qikert⁠» ΓκόλουμπεφΤο Tec-9 σκοτώνει μέσω καπνού. Outsiders εντόπισαν μια αδυναμία στην άμυνα στην τοποθεσία Α, ένα κενό που εκμεταλλεύτηκαν γύρο μετά το γύρο για να τεθούν τέσσερις γύρους μπροστά. Μια εξασφάλιση από Τζέιμ στον προτελευταίο γύρο του παιχνιδιού τους έβαλε σε όπλα για τα πλέι οφ, η ρωσική ομάδα κλείνει τον χάρτη με 16-10 για να γίνει η τρίτη μεγάλη ομάδα πλέι οφ.