Το Spirit αποκρούει το Endpoint για να κερδίσει την πρώτη νίκη στο Malta PlatoBlockchain Data Intelligence. Κάθετη αναζήτηση. Ολα συμπεριλαμβάνονται.

Το Spirit αποκρούει το Endpoint για να κερδίσει την πρώτη νίκη στη Μάλτα

Πνεύμα εξασφάλισε την πρώτη τους νίκη στο ESL Pro League Season 16, 2-1, over Τελικό σημείο. Η ρωσική ομάδα κυριάρχησε στην Overpass με 16-3, έχασε οριακά την Ancient με 17-19 στην παράταση και βγήκε στην κορυφή 22-18 μετά από δύο γύρους OT στο Vertigo.

Robert «AtPatsi⁠» Ισιάνοφ ήταν ο καλύτερος παίκτης στον διακομιστή στον καθοριστικό χάρτη, κερδίζοντας 35 kills και βαθμολογία 1.49 για να φέρει την ομάδα του στη νίκη. Pavel «⁠S1ren⁠» Όγκλομπλιν και Boris «Agimagixx⁠» Βορόβιεφ ήταν οι κυρίαρχες δυνάμεις για Πνεύμα στο Overpass, καθώς το ζεύγος σημείωσε βαθμολογίες 1.92 και 1.81, αντίστοιχα.

Άνθρωπος “Nertz” Iluz συνέβαλε σε πολυάριθμα στρογγυλά σκοτώματα και clutches να κρατηθούν Τελικό σημείο ζωντανός, τερματίζοντας τη σειρά ως ο καλύτερος παίκτης της ομάδας του με βαθμολογία 1.09.

Η Πάτση βρέθηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με βαθμολογία 1.36

Πνεύμα κυριάρχησε νωρίς και κέρδισε το προβάδισμα 11-1 μέσω της άμυνας του lockdown B site. μάγιαξ και s1ren κλείνει συνεχώς Τελικό σημείο και είχε 14 και 19 σκοτώσεις στον 12ο γύρο, αντίστοιχα. Markus «JaKjaerbye⁠» KjæbyeΤα εναρκτήρια frags του επέτρεψαν στην ομάδα του να σκοράρει γύρους με πλάτη και Τελικό σημείο φαινόταν έτοιμος ακόμη και για ένα τρίτο, ωστόσο ένα 1vs3 συμπλέκτη Ιγκόρ “⁠W0fulful⁠” Ζντάνοφ στο 15ο έδωσε Πνεύμα προβάδισμα 12-3 στο ημίχρονο. Βγαίνοντας από την ανάπαυλα, οι Ρώσοι δεν έχασαν χρόνο και διεκδίκησαν τέσσερις συνεχόμενους γύρους για να ολοκληρώσουν το Overpass, 16-3.

Και οι δύο πλευρές αντάλλαξαν σερί σκορ σε όλο το πρώτο ημίχρονο του Ancient, το οποίο ολοκληρώθηκε με Τελικό σημείο κρατώντας ένα στενό προβάδισμα 8-7 στο διακόπτη. Αφού ανταλλάξαμε πλευρές, Πνεύμα Έδωσε αμέσως ρυθμό στην άμυνα και κέρδισε πέντε σερί για να ανέβει με 12-8. Joey «⁠CRUC1AL⁠» Steusel κέρδισε κομβικές βολές με το Big Green που βοήθησε Τελικό σημείο ανακτήσουν το προβάδισμά τους, αλλά Πάτση και Leonid «⁠Chopper⁠» ΒισνιακόφΟι γύροι πολλαπλών δολοφονιών σύσφιξαν το σημείο του χάρτη για Πνεύμα στο 28ο.

Τελικό σημείο απέτρεψε τις ανακατατάξεις της τοποθεσίας των Ρώσων στα στάδια του χάρτη και αναγκαστική παράταση, στην οποία Μέγ. "IMiGHTYMAX⁠" Ρείκι και η παρέα θριάμβευσε και έστειλε τη σειρά σε μια απόφαση για το Vertigo.

Τελικό σημείο είχε σχεδόν άψογο ξεκίνημα στον καθοριστικό χάρτη και συγκέντρωσε προβάδισμα 6-1, αλλά Πνεύμα άρχισε να αλλάζει τα πράγματα μετά μάγιαξτου συμπλέκτη στο όγδοο. Από εκεί και πέρα, Τελικό σημείο κέρδισε μόνο έναν γύρο στο ημίχρονο ως Πνεύμα μετέτρεψε το έλλειμμά τους σε πέντε γύρους σε πλεονέκτημα ενός γύρου στο διάλειμμα. MiGHTYMAX οδήγησε την ομάδα του στο προβάδισμα 14-10, αλλά Πνεύμα κράτησε και έστειλε τον τελικό χάρτη στο OT αφού κέρδισε πέντε από τους τελευταίους έξι γύρους στον κανονισμό. Πνεύμα διατηρούνται Τελικό σημείο στο κόλπο και πήρε το Vertigo, 22-18, μετά από δύο σετ παράτασης.