Το Spirit εξαλείφει το Sprout από το IEM Rio Major PlatoBlockchain Data Intelligence. Κάθετη αναζήτηση. Ολα συμπεριλαμβάνονται.

Το Spirit εξαλείφει το Sprout από το IEM Rio Major

Το να κερδίσεις δύο χάρτες είναι το μόνο που υπάρχει Πνεύμα και τα πλέι οφ του IEM Rio Major μετά από μια επιβλητική νίκη επί 2-0 Βλαστάρι. Οι Ρώσοι έχουν πλέον ρεκόρ 2-2 στο Legends Stage και περιμένουν τον αντίπαλό τους στον τελικό γύρο, που θα παιχτεί την Τρίτη.

Η δανική πλευρά τριγύρω Ισμαήλ «⁠Refrezh⁠» Ali δεν μπόρεσαν να βρουν απάντηση για Πνεύμαεπιθετικότητα της T-side με επικεφαλής Boris «Agimagixx⁠» ΒορόβιεφΤα έντεκα εναρκτήρια σκοτώνουν και έχουν πλέον αποκλειστεί από το Major με ρεκόρ 1-3.

Η Πάτση πρωτοστάτησε στο Spirit με 41 kills στη σειρά

Η ιστορία της ΠνεύμαΗ κυριαρχία του Nuke ξεκίνησε με ένα τριπλό kill στο πιστόλι από Pavel «⁠S1ren⁠» Όγκλομπλιν, το πρώτο από τα πολλά μεμονωμένα παιχνίδια που θα τους κέρδιζε τον χάρτη. Η ρωσική πλειοψηφούσα πλευρά δεν εκμεταλλεύτηκε τη δυναμική αμέσως, αλλά πίσω μάγιαξΜε 14 kills προηγήθηκαν με 7-4. Αυτό θα ήταν μόνο μια προσωρινή οπισθοδρόμηση Βλαστάρι καθώς παρείχαν στωική άμυνα στο πρώτο ημίχρονο. Ήταν η αξιοπιστία του Λαυρέντιος “lauNX” Țârlea και refreshh αυτό σήμαινε Βλαστάρι θα μπορούσε να ισοφαρίσει το σκορ, 7-7, πριν Robert «AtPatsi⁠» ΙσιάνοφΟι τέσσερις σκοτώσεις στον τελικό γύρο έδωσαν Πνεύμα η άκρη.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον ίδιο τρόπο με το πρώτο, με μια νίκη με πιστόλι Πνεύμα. Αποφασισμένος να σταματήσει Πνεύμα από το να χτυπήσουν το βήμα τους, Rasmus «YpZyphon⁠» Nordfoss κέρδισε ένα συμπλέκτη 1v2, αλλά δεν ήταν αρκετό. Πνεύμα κυριάρχησε στο υπόλοιπο ημίχρονο, και στον τελευταίο γύρο, τρεις σκοτώθηκαν από Πάτση πήρε τον υπόλοιπο αέρα από Βλαστάριπανιά του.

Μετά το κατολισθητικό δεύτερο ημίχρονο στο Nuke, Πνεύμα συνέχισαν να επιδεικνύουν την ανδρεία τους από την πλευρά των τρομοκρατών στο Vertigo. Ιγκόρ “⁠W0fulful⁠” Ζντάνοφ εξασφάλισε ότι Βλαστάρι δεν θα επεκτείνει τη σειρά σε τρίτο χάρτη, οδηγώντας την ομάδα του σε προβάδισμα 8-2. Ζύφων προσπάθησε να κρατήσει Βλαστάρι στο παιχνίδι με 19 kills, αλλά για άλλη μια φορά οι ηρωισμοί του δεν έφτασαν, καθώς έπεσαν με 10-5 στο ημίχρονο.

ΠνεύμαΤο προβάδισμα αυξήθηκε μόνο στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου. Πέρασαν πέρα Βλαστάρι στους τρεις πρώτους γύρους και συμπλέκτη 1v2 από Πάτση τους έδωσε το τέταρτο. Στο 13-5, Βλαστάρι έψαξε να βρει έναν τρόπο να μπει στο παιχνίδι, αλλά ήταν μόνο μια αστραπή στο τηγάνι. Leonid «⁠Chopper⁠» Βισνιακόφη πλευρά του πυροβολούσε σε όλους τους κυλίνδρους ενώ Ζύφων στάθηκε ψηλά πάνω από την υπόλοιπη ομάδα του και παρά τις 32 δολοφονίες του Πνεύμα κέρδισε τον χάρτη με 16-8.