Το Cloud9 το τέλος του Grand Slam του FaZe ελπίζει στο EPL PlatoBlockchain Data Intelligence. Κάθετη αναζήτηση. Ολα συμπεριλαμβάνονται.

Το Cloud9 τελείωσε τις ελπίδες του Grand Slam του FaZe στο EPL

Cloud9 έγινε η δεύτερη ομάδα που εξασφάλισε μια θέση στα ημιτελικά της 16ης σεζόν του ESL Pro League μετά την ήττα Στενοχωρώ 2-1. Vladislav «Afnafany⁠» ΓκόρσκοφΟι άνδρες του δέχθηκαν μετά βίας το Inferno (13-16) πριν επιστρέψουν στους Ancient (16-9) και Mirage (16-11) για να επαναλάβουν τη νίκη τους επί των Ευρωπαίων στο IEM Dallas.

Η απώλεια σημαίνει ΣτενοχωρώΗ χρέωση της Intel Grand Slam στη Μάλτα έφτασε στο τέλος της. Η ευρωπαϊκή ομάδα προκρίθηκε από τον όμιλο Β με ρεκόρ 4-1 και έφτασε στον προημιτελικό μετά από μια μη πειστική νίκη εναντίον Περίπλοκο πριν πέσει στους Ρώσους.

Ο Ax1Le ήταν ο πρωταγωνιστής της σειράς με βαθμολογία 1.54

Cloud9 άνοιξε τη σειρά παίρνοντας τον πρώτο γύρο με το πιστόλι στο Inferno Στενοχωρώ να διεκδικήσει από νωρίς το προβάδισμα 4-0. Το πλεονέκτημα των Ρώσων διαβρώθηκε σιγά σιγά μετά από τρεις επιτυχείς κρατήσεις της βόμβας A που έφεραν επίσης σε φόρμα την οικονομία CT για το υπόλοιπο ημίχρονο. Χέλβις «⁠Broky⁠» Saukants ήταν μια καλή απόδοση για τους αμυντικούς με βαθμολογία 1.59 και 100% KAST ενώ βοήθησε τους Ευρωπαίους να προηγηθούν στο ημίχρονο με 8-7.

Ο αγώνας παρέμεινε εξίσου κοντά μετά την αλλαγή πλευράς, καθώς καμία από τις δύο ομάδες δεν διατήρησε το προβάδισμα για μεγάλα χρονικά διαστήματα. Ντμίτρι «⁠Sh1ro⁠» Sokolov ζωντάνεψε από την πλευρά του CT ενώ Sergey «⁠Ax1Le⁠» Ρίχτοροφ παρουσίασε τη σταθερή του απόδοση από το πρώτο ημίχρονο, με το δίδυμο να προωθεί Cloud9 με πλεονέκτημα 13-12. Στενοχωρώ απάντησε με τέσσερα συνεχόμενα χτυπήματα στην τοποθεσία Β που τους επέτρεψε να κλέψουν το προβάδισμα και να κλείσουν τον χάρτη με σκορ 16-13.

Cloud9 ήταν φανταστικοί στην επιλογή τους από το Ancient. Παρά το γεγονός ότι απέτυχε να βασιστεί στη νίκη της με το πιστόλι, η ρωσική ομάδα εκμεταλλεύτηκε ΣτενοχωρώΗ άμυνα του ιστότοπου B για να διεκδικήσει ένα νικηφόρο σερί οκτώ γύρων. σκατά δυσκολεύτηκαν στο πρώτο ημίχρονο, σημειώνοντας μόνο ένα frag και βαθμολογία 0.46 CT καθώς οι Ευρωπαίοι διέσωσαν το σκορ 6-9 στο ημίχρονο.

Στενοχωρώ δεν μπόρεσαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι παρά το γεγονός ότι πήραν τον δεύτερο γύρο πιστολιού. Cloud9Το force buy στον δέκατο έβδομο γύρο έκλεισε την ευρωπαϊκή επίθεση στην τοποθεσία Β, κλέβοντας την ορμή μακριά από τους Ts. Η ρωσική ομάδα έχασε μόνο έναν ακόμη γύρο πριν αποψιλώσει τη σειρά με νίκη 16-9 για να πάρει την έβδομη συνεχόμενη νίκη της στο LAN στο Ancient.

Cloud9 συνέχισε να εκπλήσσει Στενοχωρώ με μερικούς επιθετικούς γύρους στην πλευρά T του Mirage. Αρκετά χτυπήματα από τη ρωσική επίθεση στη βόμβα Α έθεσαν το karriganΗ ομάδα του ήταν σε μειονεκτική θέση 4-9, αλλά μια σύντομη αναζωπύρωση στα τέλη του ημιχρόνου της επέτρεψε να πάει στο δεύτερο ημίχρονο υπολείποντας με 6-9.

sh1ro ζωντάνεψε μετά τη μετάβαση στην πλευρά CT, αλλά ήταν Ax1Le να λάμψει για άλλη μια φορά το πιο λαμπερό. Ο 20χρονος τουφέκι σημείωσε βαθμολογία 1.99 από την πλευρά του CT Cloud9 σε νίκη με 16-11, αποκλείοντας Στενοχωρώ από την εκδήλωση.

Cloud9 εξασφάλισε τη θέση τους στα ημιτελικά όπου θα ψάξουν να πάρουν εκδίκηση Υγρό το Σάββατο στις 14:30 . η ομάδα της Βόρειας Αμερικής προκρίθηκε από τον Όμιλο Δ στην τρίτη θέση πριν χτυπήσει νοκ άουτ FNatic και ΜΟΥΖ στα πλέι οφ.