Το Cloud9 σκοράρει ανοίγοντας τη νίκη του ESL Pro League έναντι του Evil Geniuses PlatoBlockchain Data Intelligence. Κάθετη αναζήτηση. Ολα συμπεριλαμβάνονται.

Το Cloud9 σκοράρει ανοίγοντας τη νίκη του ESL Pro League επί του Evil Geniuses

Cloud9 κέρδισαν την πρώτη τους νίκη επί της ESL Pro League Κακές ιδιοφυΐες. Το έκαναν σε δύο συνεχόμενους χάρτες, παίρνοντας στο σπίτι μια στενή μάχη στο Inferno 16-12 πριν εξοντώσουν τους αντιπάλους τους στη Βόρεια Αμερική στο Dust2, 16-5. Κόλπος “HObbit” Χασενόφ και Sergey «⁠Ax1Le⁠» Ρίχτοροφ ήταν Cloud9Οι πιο βαριές επιτυχίες του στο Inferno και το Dust2, αντίστοιχα, καθώς το ζευγάρι ήταν στην κορυφή των βαθμολογιών με 1.62 και 1.77 βαθμολογίες.

Ως συνεργαζόμενος οργανισμός, Κακές ιδιοφυΐες έχουν χάσει πλέον τους τελευταίους 15 συνεχόμενους αγώνες τους στο ESL Pro League, ένα σερί που χρονολογείται από τον Μάρτιο του 2021. Η τελευταία τους νίκη ήρθε τη 13η σεζόν της διοργάνωσης όπου νίκησαν Astralis 2-1 με Ταρίκ «⁠Tarik⁠» Celik, Owen «⁠OBo⁠» Schlatter, να Πέτρος «⁠Stanislaw⁠» Τζάργκουζ εξακολουθεί να είναι μέρος της σύνθεσης.

Το Cloud9 ολοκλήρωσε τη σειρά με μια πειστική εμφάνιση στο Dust2

Cloud9 επέλεξε ενάντια στη συνηθισμένη πλευρική επιλογή CT και ξεκίνησε ως επιθετικοί στην επιλογή χάρτη των αντιπάλων τους, Inferno. ΝαφάνιΗ ομάδα του άνοιξε τη σειρά με ένα πειστικό προβάδισμα 7-1, χάνοντας μόνο τον δεύτερο γύρο μετά από ένα Βικέντιος «RehBrehze⁠» Καγιόν Τριπλό σκότωμα.

Κακές ιδιοφυΐες μετέτρεψαν ένα ημι-οικολογικό στο ένατο για να σπάσουν το μομέντουμ των αντιπάλων τους και τελικά μείωσαν το έλλειμμά τους σε μόλις δύο πίσω Brehze και Sanzhar “AneaLaN⁠” Ισχάκοφτον αντίκτυπο του στις τοποθεσίες Α και Β, αντίστοιχα. Ναφάνι έδωσε ένα τρίποντο στον 15ο γύρο για να εξασφαλίσει την ομάδα του το προβάδισμα 9-6 στο ημίχρονο.

Πολλαπλοί γύροι από Τζαντάν "HexT" Postma και Brehze έδωσε Κακές ιδιοφυΐες μια κρίσιμη ώθηση στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου καθώς οι Βορειοαμερικανοί σημείωσαν το πρώτο τους προβάδισμα με 12-11. Στο τέλος, Cloud9 έκλεισε το Inferno 16-12 με ΝαφάνιΟ συμπλέκτης 1vs2 στον 24ο και το triple-kill στον επόμενο γύρο αποδεικνύεται το σημείο καμπής του χάρτη.

Cloud9 ξεκίνησε το Dust2 με κυρίαρχο τρόπο και κράτησε ένα εντυπωσιακό προβάδισμα 13-2 στο διάλειμμα με Ax1Le's 18 kills και 102.7 ADR πρωτοστατούν όσον αφορά το fragging. Κακές ιδιοφυΐες σκόραρε τους τρεις πρώτους γύρους του δευτέρου ημιχρόνου, αλλά τελικά καθυστέρησε το αναπόφευκτο καθώς οι Ρώσοι έκλεισαν τον χάρτη με 16-5 και η σειρά 2-0.

Cloud9Ο επόμενος αγώνας του θα είναι κόντρα στην τουρκική υπερομάδα Αιώνια φωτιά με επικεφαλής τον εκτενής «AJMAJ3R⁠» σκουλαρίκι, Ενώ Κακές ιδιοφυΐες βρίσκονται σε ένα ντέρμπι της Βόρειας Αμερικής με Υγρό για μια βολή στην πρώτη τους νίκη στο EPL.