Το Liquid νίκησε οριακά το Complexity για να φτάσει στον τελικό της Ομάδας Β του PlatoBlockchain Data Intelligence. Κάθετη αναζήτηση. Ολα συμπεριλαμβάνονται.

Η Liquid νίκησε οριακά το Complexity για να φτάσει στον τελικό του Ομίλου Β

Υγρό κέρδισαν τη δεύτερη νίκη της ημέρας αφού κέρδισαν τους συμπατριώτες τους Περίπλοκο 16-14 στο Vertigo. Αυτό το αποτέλεσμα σημαίνει Νίκος «⁠Nitr0⁠» Κανέλα και η εταιρεία έχουν κλείσει τη θέση τους στον τελικό του BLAST Premier Fall Final Group B.

Οσον αφορά Περίπλοκο, έχουν αποσταλεί στον τελικό εξυγίανσης, όπου περιμένουν τον νικητή του Natus Vincere vs G2.

Το Liquid ξεκινά με το τέλειο 2-0 στην Κοπεγχάγη

Περίπλοκο άρχισαν την πλευρά Τ σταθερά στο δεξί πόδι, κλέβοντας τον γύρο του πιστολιού με ένα σπρώξιμο στον Β πριν πάρουν το δρόμο τους σε ένα ανενόχλητο προβάδισμα 6-0. Ξαφνική αλλαγή ρυθμού Υγρό στην πλευρά CT ενεργοποιήθηκε η πλευρά που οδηγεί nitr0 για να μπουν τελικά στο ταμπλό, φέρνοντας τελικά το σκορ σε πιο αξιοσέβαστο έλλειμμα 7-5. Στο υπόλοιπο ημίχρονο συνέχισε να παίζεται μέσα ΥγρόΗ εύνοια του χάρη σε μια σταθερή αμυντική προσπάθεια από Τζόναθαν «LiEliGE⁠» Γιάμπλονοφσκι καθώς υστερούσαν μόνο με έναν γύρο στην ανταλλαγή.

Υγρό πήρε το προβάδισμα για πρώτη φορά στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, κερδίζοντας τον γύρο του πιστολιού και μετά τη μετατροπή για να προχωρήσει με 9-8. Μια οικολογική νίκη από Περίπλοκο γύρισε το σενάριο, ωστόσο, με Τζόνι «⁠JT⁠» ΘεοδοσίουΗ ομάδα του χρησιμοποιεί αυτό για να πάει σε ένα ξεφάντωμα πέντε γύρων για να διευρύνει το προβάδισμά της σε 13-9. Νίκη 2v4 από Keith «⁠NAF⁠» Μάρκοβιτς και Μάρεκς «⁠YEKINDAR⁠» Γκάινσκις, όταν υποχώρησε 10-14, ξεκίνησε ΥγρόΗ επιστροφή του, η οποία ολοκληρώθηκε με ένα καθαρό execute στο A site στον τελευταίο γύρο για να πετύχει μια λεπτή νίκη με 16-14.