Borussia Dortmund Secures its Place in the Champions League! PlatoBlockchain Data Intelligence. Vertical Search. Ai.

Borussia Dortmund își asigură locul în Liga Campionilor!

Tocmai am sărbătorit victoria lui Borussia Dortmund în finala Bundesliga. Pe atunci, echipa de fotbal a zdrobit Leipzig-ul și a ridicat al cincilea Cupa Germană.

Am urmărit jocul cu respirație ușoară și probabil că am fost chiar mai fericiți decât jucătorii înșiși. Drept urmare, Borussia Dortmund a intrat în primele patru dintre cele mai puternice echipe de fotbal și și-a asigurat locul în Liga Campionilor după 33 de runde triumfătoare disputate.

Ildar Sharipov, fondatorul și președintele InstaForex a spus: „În acest moment InstaForex nu este doar un broker, ci mai degrabă o companie IT, investind puternic în tehnologie și străduindu-se să ofere clienților noi produse inovatoare în mod regulat. Este bine cunoscut faptul că IT joacă un rol foarte semnificativ și în fotbal, așa că căutăm nu doar o echipă de conducere, ci și pasionații de tehnologie din fotbal, care se potrivesc perfect cu filosofia noastră de afaceri. Din aceste motive, a fost o alegere firească să se alinieze la o astfel de echipă ca Borussia Dortmund. Așteptăm cu nerăbdare să colaborăm cu clubul pentru a dezvolta în continuare mărcile noastre respective pe piețele din Asia și CSI ”.

În meciul în deplasare din runda a 33-a care a avut loc la trei zile după finala Bundesliga, Borussia Dortmund a câștigat cu 3: 1 la Mainz. A fost a 19-a victorie a echipei în acest sezon.

Negrii și Galbenii au uimit pe toată lumea prin munca lor în echipă spectaculoasă și tehnica strălucitoare. În timpul meciului, Borussia Dortmund a făcut 681 de pase, a tras în poartă de 13 ori și a înscris 4 goluri.

De fapt, procentul posesiei mingii de către Borussia Dortmund a fost de două ori mai mare decât cel al adversarului.

InstaForex

În primele 45 de minute de joc, echipa a marcat două goluri. În minutul 23, fundașul Rafael Guerreiro a deschis scorul pentru Borussia Dortmund.

În minutul 43, mijlocașul Marco Reus a continuat seria victoriei. Se părea că rezultatul meciului era predeterminat, dar Mainz nu avea intenția să renunțe atât de ușor.

În a doua jumătate a meciului, Borussia Dortmund a apărat cu putere. În minutul 80, Julian Brandt a marcat al treilea gol. Mainz a deschis scorul datorită penalty-ului din ultimul minut, dar nu a putut arunca umbra victoriei celor negri și galbeni.

InstaForex felicită echipa pentru binemeritata victorie și le urează campioanelor victorii și mai glorioase! În iunie, vom urmări clubul de fotbal care joacă în Liga Campionilor.

Borussia Dortmund va participa la turneu pentru a cincea oară la rând. Suntem siguri că echipa va sărbători realizări și mai remarcabile și sperăm la evenimente sportive de neuitat în viitor.

Totul se întâmplă cu un motiv. De când InstaForex a devenit un patrona din Borussia Dortmund, echipa nu a ratat niciun turneu și a ridicat Cupa Germaniei an de an.

Fostul nostru partener, Liverpool, a câștigat Cupa Ligii Campionilor UEFA după un contract de sponsorizare de 4 ani în 2014–2018 cu compania noastră. În special, Magnus Carlsen a ocupat poziția mondială FIDE de la începutul cooperării noastre în 2011.

Despre InstaForex

În prezent, InstaForex este unul dintre principalii brokeri de pe piața Forex. Numărul clienților companiei depășește 7,000,000 de oameni din întreaga lume, iar volumul operațiunilor de tranzacționare a InstaForex crește în fiecare zi.

În această relație, InstaForex participă mult la furnizarea de servere de tranzacționare regulate și neîntrerupte, care permite distribuirea fluxului comenzilor clienților între numeroase servere, inclusiv centre de date intermediare.

Istoria brokerului de sponsorizări de profil în sport din întreaga lume a inclus echipa din Premier League Liverpool FC și echipa de formule Dragon Racing.

O afacere premiată în fiecare an de la lansare, InstaForex a câștigat în categorii precum Cel mai bun broker din Asia, Cel mai bun broker din Europa de Est, Cel mai bun broker de vânzare cu amănuntul, Cel mai bun broker din CSI și mulți alții.