Cloud9 end FaZe's Grand Slam hopes at EPL PlatoBlockchain Data Intelligence. Vertical Search. Ai.

Cloud9 sfârșește speranțele lui FaZe de Grand Slam la EPL

Cloud9 a devenit a doua echipă care și-a asigurat un loc în semifinalele ESL Pro League Sezonul 16 după ce a învins Faze 2-1. Vladislav „⁠Nafany⁠” GorşkovOamenii lui abia au primit Inferno (13-16) înainte de a reveni pe Ancient (16-9) și Mirage (16-11) pentru a-și repeta victoria asupra Europei de la IEM Dallas.

Pierderea înseamnă FazeÎncărcarea lui Intel Grand Slam în Malta a luat sfârșit. Echipa europeană a avansat din Grupa B cu un record de 4-1 și a ajuns în sferturile de finală după o victorie neconvingătoare împotriva Complexitate înainte de a cădea în mâinile ruşilor.

Ax1Le a fost vedeta serialului cu un rating de 1.54

Cloud9 a deschis seria luând runda cu pistolul de deschidere pe Inferno Faze pentru a pretinde un avans devreme 4-0. Avantajul rușilor a fost ușor erodat în urma a trei rețineri de succes ale site-ului A, care au pus și economia CT în formă pentru restul reprizei. Helvijs „⁠Broky⁠” Saukants a fost un performer solid pentru fundași, cu un rating de 1.59 și 100% KAST, în timp ce i-a ajutat pe europeni să depășească repriza cu 8-7 înainte.

Meciul a rămas la fel de strâns după schimbarea echipelor, deoarece niciuna dintre echipe nu și-a menținut conducerea pentru perioade lungi de timp. Dmitry „⁠Sh1ro⁠” Sokolov a luat viață pe partea CT în timp ce Sergey „⁠Ax1Le⁠” Rihtorov a avut performanța solidă din prima repriză, cu duo-ul propulsat Cloud9 la un avantaj 13-12. Faze au răspuns cu patru lovituri consecutive pe site-ul B care le-au permis să fure avantajul și să închidă harta cu un scor 16-13.

Cloud9 au fost fantastici la alegerea lor de Ancient. În ciuda faptului că nu a reușit să se bazeze pe victoria rundei cu pistolul, echipa rusă a exploatat FazeApărarea site-ului B a lui pentru a revendica o serie de victorii de opt runde. broky s-a luptat în prima repriză, înregistrând doar un fragment și un rating de 0.46 CT, deoarece europenii au salvat un scor de 6-9 până la pauză.

Faze nu au reușit să se întoarcă în joc, în ciuda faptului că au luat a doua rundă cu pistolul. Cloud9Forța de cumpărare a lui în runda a șaptesprezecea a oprit ofensiva europeană pe site-ul B, furând impulsul de la Ts. Echipa rusă a mai renunțat la o singură rundă înainte de a încheia seria cu o victorie cu 16-9 pentru a obține a șaptea victorie consecutivă LAN pe Ancient.

Cloud9 a continuat să surprindă Faze cu câteva runde agresive pe partea T a lui Mirage. Câteva lovituri din atacul rusesc pe locul bombei A au pus-o pe karriganEchipa lui s-a aflat în dezavantaj cu 4-9, dar o scurtă reapariție la sfârșitul reprizei le-a permis să intre în repriza secundă, cu doar 6-9 în urmă.

sh1ro a luat viață după ce a trecut pe partea CT, dar a fost Ax1Le să strălucească din nou cel mai strălucitor. Pușcașul în vârstă de 20 de ani a înregistrat un rating de 1.99 pe partea CT la putere Cloud9 la o victorie cu 16-11, eliminând Faze de la eveniment.

Cloud9 și-au asigurat locul în semifinale, unde vor căuta să se răzbune Lichid sâmbătă la 14:30 . echipa nord-americană a avansat din Grupa D pe locul trei înainte de a elimina Fnatic și MOUZ în playoff.