HEET șochează Astralis să arunce Grupul C în dezordine PlatoBlockchain Data Intelligence. Căutare verticală. Ai.

HEET șochează Astralis să arunce Grupa C în dezordine

HEET au luat o victorie strânsă în serie cu 2-1 Astralis pentru a câștiga prima lor victorie la ESL Pro League, învingându-i pe danezi cu 16-12 pe Dust 2, pierzând Inferno cu 10-16, înainte de a închide seria cu 16-14 pe Nuke.

Victoria păstrează în viață cel puțin o șansă de calificare în playoff HEET, și se părea că s-au instalat în sfârșit în mediul LAN din Malta, deoarece performanța lor a fost mult îmbunătățită în general. Astralis a suferit din nou o pierdere dezamăgitoare, lăsându-i cu o luptă grea pentru a se califica în playoff, totuși Asger „⁠Farlig⁠” Jensen era din nou în formă bună.

afro a fost excelent pe tot parcursul seriei

Aurélien „⁠Afro⁠” Drapier a identificat câteva motive cheie pentru victoria echipei sale în interviul de după meci: „Mi se pare foarte ușor de citit, pe partea T ei joacă mereu în același ritm”.

El a continuat spunând: „Simt că ne-ar putea învinge dacă ar fi un pic mai îndreptați cu scopul lor”.

HEETselecția de hărți a lui Dust 2 a dat startul seriei, cu Astralis începând din partea CT. Prima repriză a aparținut în mare parte danezilor, cu Farlig și Kristian „⁠K0nfig⁠” Wienecke stând în picioare mai des decât nu. HEET avea nevoie de o victorie cu pistol și o conversie pentru două dintre victoriile lor din runde, un ambreiaj mare de la Audiric „⁠JACKZ” Ulcior le-a permis un șir de trei la mijlocul reprizei și au apucat runda finală pentru a intra în a doua repriză la un deficit de 6-9.

Află mai multe

Nici o soartă de decis în ziua 3 a grupului C EPL larg deschis

Războaiele de cumpărare forțată au început la începutul celei de-a doua reprize, Scouts și Deagles sunând adevărat pentru ambele părți și jocurile mari de la afro și Benjamin „AmeblameF⁠” Bremer luminând serverul. În cele din urmă HEET a ieșit pe primul loc, luând controlul economic și trecând într-o configurație cu dublu-AWP care Astralis s-a chinuit să se rupă; Alexandre „⁠Bodyy⁠” Pianaro și co. a luat acel impuls și a alergat cu el până la o victorie pe hartă cu 16-12, prima lor din această campanie Pro League.

Astralis alegerea lui Inferno a început cu danezii care au creat o ofensă eficientă. Au câștigat pistolul și s-au transformat pentru a se pune în control și un avans de 6-2, ca HEET au fost incapabili să răspundă la abordarea metodică de a prelua controlul hărții cuplat cu executări întârziate.

O ajustare a francezilor la configurații mai agresive în banane și apartamente le-a permis să apuce cinci reprize la respingere, dar o recuperare târzie din Astralis le-a adus un avantaj restrâns de 8-7 la repriză.

Farlig și-a continuat forma bună la ESL Pro League, chiar și în înfrângere

HEET a pierdut al doilea pistol, permițând Astralis sa ajunga la 12-7 si dandu-si un munte de urcat. Multikills cheie de la afro și trupesc i-a adus pe francezi la 10 runde, dar jocul neglijent la mijlocul rundei a fost pedepsit în mod repetat, deoarece Astralis și-a asigurat cu încredere o victorie cu 16-10 pentru a trimite seria la Nuke.

O victorie cu pistol și urmărire de la Astralis pentru a-și începe echipa CT a răspuns printr-o grabă superioară cu Tec-9, iar echipele au făcut schimb de runde într-un început competitiv de repriză. În cele din urmă, danezii s-au hotărât pe apărarea lor și și-au stabilizat economia, cu Farlig strălucind pe AWP, dar nu înainte HEET își asigurase deja un număr solid de cartușe; repriza s-a încheiat cu 9-6 in Astralis' favoare.

Astralis a luat pistolul și a folosit impulsul pentru a duce scorul până la 12-7, punându-i aparent pe punctul de a fugi cu harta, dar afro a produs un joc de cea mai bună calitate pentru a-și trage echipa înapoi în luptă. Astralis au suferit de probleme economice, rareori obținând cumpărări complete, dar la 12-13 au primit arme și câteva fragmente cheie de la Farlig au pus capăt seriei opoziției lor.

Nu a fost suficient pentru danezi ca afro a continuat să-i amenințe cu AWP-ul său, ajutând să-și ducă echipa la o victorie cu 16-14 pentru prima lor victorie în serie în sezonul său din ESL Pro League.