Trece eroică dincolo de G2, avansă în semifinalele finale de toamnă BLAST PlatoBlockchain Data Intelligence. Căutare verticală. Ai.

Trece eroică peste G2, avansă în semifinalele finale de toamnă BLAST

Eroic a devenit a treia echipă care și-a asigurat un loc în semifinalele BLAST Premier Fall Final 2022 după ce a învins G2 în sferturile de finală. The Casper „⁠CadiaN⁠” MøllerEchipa condusă a revendicat cu ușurință Mirage (16-8) după o echipă de succes CT înainte de a suferi o înfrângere convingătoare pe Nuke (6-16). Seria s-a decis pe Vertigo (16-12) datorită Rasmus „Jusjuush⁠” Semnperformanța lui.

Echipa daneză va prelua Lichid în prima semifinală sâmbătă la ora 15:30 . Eroic i-a învins pe nord-americani în Etapa Legendelor din IEM Rio Major la începutul lunii noiembrie și vor căuta să-și repete performanța în fața publicului lor de acasă.

Heroic va juca la Royal Arena după ce a învins G2

G2 și-au deschis alegerea Mirage cu o victorie în runda cu pistol, dar un Molotov greșit în timpul unei împingeri pe site-ul B a schimbat valul, permițând Eroic pentru a-și converti forța cumpără. Echipa daneză a preluat conducerea și nu s-a uitat niciodată înapoi, înșiruind șase runde consecutive pentru a încheia o repriză fantastică CT cu 12-3 înainte, în timp ce Martin „⁠Stavn⁠” Lund și CADian a fost în fruntea clasamentului.

G2 a găsit ceva mai mult succes după pauză, pretinzând cinci runde defensive, dar deficitul a fost prea mare pentru a fi depășit. Eroic a câștigat confortabil liderul seriei cu o victorie de 16-8 pe partea T. Rasmus „⁠HooXi⁠” Nielsen nu a reușit să găsească impactul pe server și a încheiat harta cu un rating de 0.24 și 33.3 ADR.

Echipa europeană a intrat în Nuke într-o formă mult mai bună și a luat avantajul timpuriu pe partea lor preferată de CT. Nikola „⁠NiKo⁠“ Kovač a jucat o jumătate defensivă solidă, înregistrând un 14-6 K-D și un rating de 1.59 în timp ce a propulsat G2 la o jumătate de victorie. Eroic a transformat o cumpărare forțată în runda a zecea, permițându-le să se ridice pe picioare și să fure trei din cele șase runde rămase pentru a salva un scor de 5-10 înainte de pauză.

G2 și-au continuat forma în a doua repriză, pierzând doar o rundă în timp ce au ajuns la o victorie cu 16-6 pentru a egaliza seria. Nemanja „⁠HuNter-⁠” Kovač și Ilya „⁠M0NESY⁠” Osipov au impresionat în timpul scurtului timp ofensiv cu 1.94 și, respectiv, 1.76.

G2 au continuat să domine rundele cu pistol, luând deschiderea pe Vertigo, dar succesul lor a fost de scurtă durată. Eroic au răspuns rapid cu o victorie proprie pentru a sparge temporar economia CT și a revendica un avantaj 6-3. sjuush a oferit punctul culminant al reprizei cu un ambreiaj 1v3 spre locul B pentru a asigura ultima rundă a echipei sale în repriza 6-9.

Echipa europeană și-a asigurat recordul de 100% runde cu pistol în serie după ce a trecut în partea T, extinzându-și avantajul la 11-6. G2infracțiunea lui a lovit imediat un perete odată ce Eroic au ieșit puști și au reușit să revendice doar o rundă înainte CADian iar compania a încheiat seria cu un scor 16-12.

Înfrângerea înseamnă G2 au fost eliminate din LAN daneză și vor călători înapoi acasă doar cu o victorie asupra curgere la numele lor. Sezonul lor nu s-a încheiat însă, deoarece vor concura la BLAST Premier World Final în decembrie datorită poziției lor în clasamentul circuitului.