Lichid supraviețuiește speriei Movistar Riders în deschiderea EPL PlatoBlockchain Data Intelligence. Căutare verticală. Ai.

Liquid supraviețuiesc Movistar Riders sperie în deschiderea EPL

Lichid au obținut o victorie în meciul de deschidere al ESL Pro League Season 16, strângând împreună o victorie împotriva Movistar Riders într-un serial care a ajuns mult mai aproape decât se aștepta. A fost necesară o revenire de la Lichid pentru a alege Mirage, pe care l-au asigurat cu 16-13, dar o victorie cu 16-14 de la Movistar Riders pe Inferno a ajuns să forțeze o a treia hartă care Lichid a preluat de puţin linie, 16-13.

Partea nord-americană a trebuit să se confrunte cu o performanță încinsă din porți Antonio „Martinez” Martinez pe Mirage, care a impresionat la prima sa prezentare împotriva opoziției de top sub steagul Riders. Totuși, echipa spaniolă nu a reușit să se apropie de noul său venit și, în cele din urmă, a acordat un avantaj masiv asupra lui Mirage, dar a reușit să-și revină învingând o victorie pe Inferno, înainte de a se clatina în fața unei performanțe groaznice de la Elige pe Vertigo.

Lichid vor fi fericiți să iasă cu o victorie în seria lor de deschidere, deși moda îngustă în care au revendicat victoria va fi ceva la care să privim înapoi atunci când revizuiesc casetele în pregătirea meciului lor împotriva Genii malefice joi. Movistar Riders, între timp, va spera să aibă o performanță ceva mai bună împotriva FURY, o serie pe care chiar vor avea nevoie să o câștige dacă vor o șansă să ajungă în playoff.

EliGE și YEKINDAR au găsit un impact cheie în întreaga serie pentru Liquid

LichidAlegerea lui Mirage a marcat locul în care a început bătălia, cu o parte T care a început să revină pentru a-i bântui devreme. O linie defensivă puternică din Movistar Riders alimentat de un display revigorat de la Martinez i-a ajutat pe spanioli să stabilească un avantaj ferm de 7-1, la câteva runde pierdute din Lichid care au loc într-o manieră tragică, deoarece au lăsat să scape câteva avantaje. Runde multi-kill de la YEKINDAR și Elige a prevenit o explozie completă, dar Martinez a rămas un ghimpe Lichidechipa lui pe tot parcursul reprizei și a fost cheia în asigurarea echipei sale cu 10-5 la pauză.

Movistar Riders și-au extins avantajul la 13-5 în urma schimbului de lateral, un forțat-cumpărare de la Lichid în turul al doilea aproape întorcând valul doar pentru ca spaniolii să ia victorie pe scurt. Odată ce puștile au fost în mână, elanul sa schimbat complet LichidFavoarea lui, dominație din partea duo-ului de YEKINDAR și Elige împiedicând inchiziția spaniolă să acceseze locurile de bombe, rundă după rundă. Letonia, în special, a avut o performanță stelară și a fost forța motrice într-o sifonie de unsprezece runde pentru Lichid în timp ce au smuls victoria Riders, încheind harta cu un 32-20 KD și un rating de 1.65.

Inferno a avut o primă repriză mult mai dus-întors, niciuna dintre echipe nu a reușit să păstreze avantajul prea mult timp. Rundele au fost tranzacționate înainte și înapoi ca Lichid nu a prezentat o apărare foarte convingătoare, adunând doar opt reprize până la pauză, în urma unor apeluri puternice de la Movistar Riders. MartinezForma puternică a lui a continuat pe hartă, dar de data aceasta i s-a alăturat Alexander „⁠Alex⁠” Masanet, care a găsit impact în special în a doua jumătate. A fost un scurt moment în care părea că Lichid avea să prevaleze din nou în momentele ulterioare ale hărţii după Elige a demolat o amenajare în apartamente într-o rundă cheie, dar Movistar Riders și-au blocat apărarea și abia a trecut de o victorie de 16-14 pentru a forța un decisiv Vertigo.

Lichid a intrat năvalnic pe harta finală a seriei, ajungând la un avans de 7-1 pe partea CT în spatele mai multor runde de impact de la Tachina „⁠OSee⁠” Ohm. A fost o reluare 2vs3 Lichid a mers pentru și în cele din urmă a eșuat la asta a schimbat valul, runda zdrobitoare Lichideconomia și ajutorul lui Movistar Riders reveniți pe hartă, câștigând cele șapte runde rămase ale reprizei pentru a scoate un avantaj. Odată ce părțile s-au schimbat, Lichid au câștigat din nou controlul, deși au renunțat la două runde la eco și low buy-uri pentru a menține scorul aproape.

Acele runde s-au întors să-i bântuie ca Movistar Riders a început să se retragă și pentru o scurtă clipă a părut ca și cum spaniolii vor reuși să fure victoria; in orice caz, Elige a intensificat cu o rundă masivă de ucidere quad pentru a schimba curentul și YEKINDAR a urmat lucrurile cu runde de ucidere duble și triple pentru a ajuta Lichid abia adună o victorie, 16-13.