Liquid distruge fnatic pentru a asigura apariția în sferturile de finală în Malta PlatoBlockchain Data Intelligence. Căutare verticală. Ai.

Liquid distruge fnatic pentru a asigura apariția în sferturi de finală în Malta

Lichid a câștigat un loc în sferturile de finală ale ESL Pro League Sezonul 16 după victoria cu 2-1 asupra Fnatic în primul tur al play-off-urilor. Jonathan „⁠EliGE⁠” Jablonowski i-a propulsat pe nord-americani la victoria pe Inferno (16-13) în timp ce Mareks „⁠YEKINDAR⁠” Gaļinskis a preluat serverul pe Ancient (16-10)

Între timp, Fnatic părăsesc EPL pe locurile 9-12 pentru a treia ediție consecutivă a turneului, nefiind atins o poziție de top opt din martie 2020, când au câștigat online EPL Sezonul 10 Europa.

YEKINDAR a fost vedeta emisiunii de la Ancient, cu un rating de 1.59

Acţiunea dintre Fnatic și Lichid am început cu alegerea nord-americanilor de Inferno. Mixul european a început lucrurile pe partea CT cu o rundă de pistol reușită, dar succesul lor nu a durat mult. Echipa de atac a exploatat o configurație defensivă instabilă pe terenul A pentru a-și asigura un avantaj de 7-3, prin amabilitatea lui. YEKINDAR și nick „⁠Nitr0⁠” Scorţişoară câștigând mai multe dueluri de deschidere. Freddy „⁠KRIMZ⁠” Johansson a fost sublim pentru Fnatic, iar prestația sa a fost crucială în misiunea de a salva o repriză de 7-8.

meziiBărbații lui s-au simțit mai confortabili după ce au schimbat partea în atac și atunci Fredrik „⁠RoeJ⁠” Jorgensen a luat viață. Fnatic a pretins un avantaj de 13-12 înainte de o întrerupere completă a comunicării în runda a 26-a permisă Elige pentru a doborî patru T-uri cu MP9, inversând valul în favoarea Lichid. Echipa nord-americană a trecut pe harta cu 16-13 după o serie de patru runde.

Fnatic au venit la alegerea lor Overpass căutând să rămână în serie și un ambreiaj 1v3 de la KRIMZ în turul doi le-a permis europenilor să preia conducerea devreme. YEKINDAR a fost din nou fantastic, tânărul de 22 de ani înregistrând un rating lateral de 1.35 CT pentru a păstra Lichid în meci. Două victorii de cumpărături forțate au oferit echipei nord-americane șansa de a-și asigura un scor 7-8 până în a doua repriză.

Lichid încă o dată nu au reușit să se bazeze pe victoria lor în runda de pistol și Fnatic nu și-au pierdut ocazia. Mixul european a scăzut doar o rundă înainte de a egaliza seria cu o victorie cu 16-9 pe Overpass. Nico „⁠Nicoodoz⁠” Tamjidiholdul de 3k a lui pe site-ul B a fost punctul culminant al hărții și jocul care a readus impulsul în favoarea Fnatic.

Seria a fost decisă pentru Ancient și a fost Fnatic să lovească primul pe partea CT după ce a luat runda cu pistolul de deschidere. roeJ a fost solid pe tot parcursul reprizei, deoarece a acumulat un rating de 1.48 pentru a-și aduce echipa devreme cu 6-3. A YEKINDAR Ambreiajul 1v2 pe site-ul B a pus capăt seriei europene și a obținut Lichid înapoi în joc, ducând la o altă repriză de 8-7 în favoarea apărării.

Echipa nord-americană nu a încetinit după ce a schimbat echipele și a renunțat doar la două runde într-o afișare defensivă dominantă care a încheiat jocul cu un scor 16-9.

Victoria înseamnă că Lichid va înfrunta MOUZ joi la 15:30 să lupte pentru un loc în semifinalele LAN-ului maltez.