nitr0 stars, în timp ce Liquid a învins NAVI pentru a-și asigura un loc în semifinală în Copenhaga PlatoBlockchain Data Intelligence. Căutare verticală. Ai.

nitr0 stars în timp ce Liquid a învins NAVI pentru a-și asigura un loc în semifinală la Copenhaga

Lichid și-a asigurat un loc în semifinalele finalei de toamnă BLAST Premier după ce a fost învins Natus Vincere 2-1 în finala grupei B. Echipa nord-americană a câștigat jocul după ce a ieșit victorioasă pe Inferno (16-14) și Mirage (16-7), în ciuda faptului că a pierdut alegerea NAVI de Dust2 (12-16).

Întrucât meciul decide doar clasarea în playoff, nicio echipă nu este în afara turneului. Lichid sunt acum gata să înfrunte câștigătorul dintre Eroic și G2 sâmbătă la 15:30 . Natus Vincere, al căror viitor al listei este întunecat de incertitudine, sunt puse pe partea cealaltă a parantezei și se vor întâlni Ninja în pijamale în sferturile de finală vineri la ora 19:00 .

nitr0 a fost de departe cel mai bun performer pe Inferno

Denis „⁠electroNic⁠” Sharipov a început jocul câștigând un ambreiaj 1vs2 în pistol, doar pentru Lichid să răspundă direct înapoi cu o cumpărare forțată ajutată de fabrica de bombe în runda anterioară. Au urmat războaie de cumpărare forțată, cu Natus Vincere ieșind în frunte și alergând la un avantaj de 4-1. Aceasta a fost singura perioadă de succes pentru echipa ucraineană Lichid a început să reducă deficitul, egalând scorurile la 5-5 în cel mai scurt timp. nick „⁠Nitr0⁠” Scorţişoară a avut o primă repriză fantastică, oferind echipei sale un quad-kill crucial pentru a le da conducerea pentru prima dată, înainte de a câștiga un ambreiaj 1vs2 cu un control impresionant al pulverizării. Keith „⁠NAF⁠“ Markovic A avut, de asemenea, un punct culminant al său, câștigând un clutch clar 1vs3 pentru a-și termina asul și a pus scorul la pauză la 9-6 în favoarea nord-americanilor.

Lichid și-au continuat căile câștigătoare în pistolul din a doua repriză, dar s-au luptat altfel în jumătatea lor defensivă. O singura data Natus Vincere au ajuns la o rundă de arme, au recuperat deficitul și în cele din urmă au egalat scorul la 11-11. A urmat un dus-întors, fără ca niciuna dintre echipe să dețină controlul jocului, în timp ce au schimbat runde până când în cele din urmă au fost egalate din nou la 14-14. A fost încă o dată nitr0 care a intensificat cu două ucideri multiple cruciale pe site-ul B, trecând echipa sa peste linie cu o victorie cu 16-14 și înregistrând 31 de ucideri în acest proces.

Următorul a fost Dust2 de ieșire, unde Natus Vincere au fost fierbinți de pe porți și au creat o jumătate ofensivă dominantă. Au înșirat șapte runde împreună înainte Lichid au primit primul lor, dar renașterea lor nu a durat mult. Nord-americanii au primit doar trei runde înainte Natus Vincere a revenit la dominare, încheind prima repriză cu un scor 12-3.

Natus Vincere a câștigat pistolul din repriza secundă și victoria lor părea a fi o certitudine, dar Lichid nu a dat înapoi. Repriza lor ofensivă a fost mult mai puternică, deoarece au ajuns la două cifre și au ajuns la mai puțin de patru runde de adversarii lor. Natus Vincere părea lipsit de idei și s-a luptat să riposteze Lichid ofensiva, dar a reusit totusi sa incheie jocul cu ajutorul lui Valerii „⁠b1t⁠” Vakhovskiyeste triplu cu un MP9, seria trecând la decizia Mirage.

Mirage a început cu o altă performanță dominantă pe partea T, de data aceasta de Lichid. Începutul lor a fost șocant, deoarece au câștigat pistolul înainte Natus Vincere a revenit pentru a egala scorul la 2-2. Lichid apoi a furat o rundă cu un eco, când Oleksandr „⁠S1mple⁠” Kostiliev nu a reușit să găsească bomba în fum și a rămas fără timp pentru dezamorsare. Turul a schimbat complet valul, nord-americanii au mai pierdut doar doi în repriză, ajungând la pauză cu 11-4 înainte. nitr0 a avut o altă performanță stelară, câștigând un clutch 1vs4 în drumul său spre 14 ucideri la pauză.

O a doua victorie cu pistolul pentru Lichid însemna că triumful lor a fost o simplă formalitate, deoarece nord-americanii se aflau cu nouă runde în sus. s1mple a prelungit inevitabilul cu un ambreiaj 1vs2, dar nu a fost suficient. Lichid a obținut rundele necesare și a închis harta confortabil, câștigând seria și rezervând un loc direct în semifinală.