Vitality top EPL Grupa A cu victorie asupra NAVI; blocați playoff-urile PlatoBlockchain Data Intelligence. Căutare verticală. Ai.

Vitality top EPL Grupa A cu victorie asupra NAVI; blocați playoff-urile

Vitalitate și-au rezervat un loc în playoff-ul sezonului 16 al ESL Pro League, după ce a ajuns în fruntea Grupei A cu o victorie în fața NAVI, prima dată când Dan „⁠ApEX⁠” MadesclaireTrupele lui și-au asigurat o victorie în fața echipei ucrainene-ruse de când au ajuns la o listă internațională la începutul anului. A fost nevoie de toate cele trei hărți pentru ca seria să se rezolve, cu o victorie de la Inferno Natus Vincere cedând loc unei maturi inverse din Vitalitate pe Mirage și Overpass.

Victoria înseamnă că Vitalitate își vor începe playoff-urile în sferturile de finală, deoarece acum sunt asigurați de un loc pe primul loc în grupa lor și, de asemenea, salvează Ninja în pijamale din eliminare, ceva ce ar fi fost o realitate dacă Oleksandr „⁠S1mple⁠” Kostilievechipa lui și-a asigurat victoria. Cursa pentru ultimele două locuri din Grupa A este, de asemenea, lăsată larg deschisă înainte de ultima zi de joc, existând chiar și șansa ca Natus Vincere nu reușiți dacă rezultatele nu le iau cum.

ZywOo a avut o performanță superbă în serie, terminând cu un rating de 1.36

Viktor „⁠Sdy⁠” Orudjev a fost diferența pentru NAVI la începutul seriei, demolând Vitalitateîncercările lui de a intra în locul bombei A din Inferno rundă după rundă alături s1mple pe măsură ce echipa a urcat la un avantaj substanțial de 11-4 la pauză. Acel tampon suplimentar de runde sa dovedit esențial ca Vitalitate a început un efort de revenire în a doua repriză cu Mathieu „⁠ZywOo⁠” Herbaut și Lotan „⁠Spinx⁠” Giladi combinându-se pentru a-și ajuta echipa să urce la zece runde, dar trei runde multi-kill de la s1mple a ajutat NAVI să încheie afacerea și să treacă harta peste linie, 16-10.

Mirage a adus o schimbare a valelor ca Vitalitate a revenit, deși scorul a fost mult mai strâns, deoarece echipele au fost blocate într-o luptă pentru conducere în mare parte din prima repriză. Natus Vincere a convertit o mână de avantaje laterale T din spatele fragmentării de la s1mple și Valerii „⁠b1t⁠” Vakhovskiy pentru a bloca un avantaj 8-7 la pauză, dar Vitalitate au răspuns în natură când erau la atac, o performanță sclipitoare din Peter „⁠Dupreeh⁠” Rasmussen ajutând la scor victorii într-o mână de runde pivot ca Vitalitate a ajuns primul punct de meci. Părea că Natus Vincere ar putea forța prelungiri, două runde de blocare ducând la un scor 15-14, dar ucide duble din Emil „⁠Magisk⁠” Copt și Spinx a pus capăt acestei speranțe și a mutat seria într-o decizie a Overpass.

ferăstrău pentru trecere Natus Vincere luați din nou un avantaj devreme, transformând o victorie cu pistol într-un avans de 4-0. A luat un as de la apex a obține Vitalitate pe tablă, dar de acolo au început să-și dezvolte impulsul, mergând până la șase reprize până la pauză. Odată ajunsă în apărare, echipa internațională a preluat controlul complet, ZywOo au jucat într-un efort defensiv coeziv din partea lor, care l-a lăsat pe NAVI să arate prost. sdyîncercările lui de a ataca prin monstru și b1t's A pândește s-a dovedit ineficient în majoritatea rundelor și s1mpleEroismul lui nu a fost suficient pentru a schimba valul, Natus Vincere adăugând doar trei runde la numărul lor înainte Vitalitate a închis lucrurile 16-12.