FaZe konča sanjski tek Movistar Riders; postavil veliki finale proti NAVI PlatoBlockchain Data Intelligence. Navpično iskanje. Ai.

FaZe konča sanjski tek Movistar Riders; postavil veliki finale proti NAVI

FaZe se uvrstijo v veliki finale IEM Köln, potem ko so končali Movistar Riders' Cinderella run, višja raven forme Špancev, ki so zmagali na ESL Challengerju v Valencii, preden so prišli v Köln. MIBR, G2, Vitalnostin Tekočina na poti do 3-4 mesta. Kolesarji se lahko po porazu vrnejo domov z dvignjenimi glavami in ob zaključku prve polovice sezone pokažejo impresivno sposobnost tekmovanja na vrhunski ravni.

FaZe, medtem pa so nadaljevali svojo dominantno serijo na turnirju v Nemčiji in dosegli zmago na Ancientu, potem ko je veličastna sklopka 1 proti 3 prekinila povratni poskus Ridersov, preden so z Nukeom olajšali serijo. Z njihovo zmago, karriganEnote so pripravile sanjski veliki finale pred premorom na turnirju in prevzele Natus Vincere v najboljši peterki, da bi določili, kdo bo izven sezone držal krono najboljše ekipe na svetu.

Dodatna slava je tudi na spletu kot FaZe bi lahko postala prva ekipa, ki je v istem letu zmagala na vseh treh IEM Katowice, Major, in IEM Cologne, vendar Aleksandr “⁠S1mple⁠” Kostiliev in družba bi lahko pokvarila te upe, ko so premagali evropsko stran na zadnjem srečanju na finalu BLAST Premier Spring. Ali lahko to storijo znova, bomo izvedeli na 16:00 v nedeljo, ko se ekipe pomerijo ena proti ena pred razprodano množico v LANXESS Areni.

FaZe in NAVI se bosta pomerila v sanjskem zaključku sezone

Ko se je tekma začela v drugem polfinalu dneva, so Španci začeli s svojim izborom Ancienta, vendar bi težko uganili toliko, saj se je zgodil ofenzivni začetek zloglasnega zemljevida s strani CT Alexander "Alex" Masanetekipa v prvem polčasu brez uslug. Pištolska zmaga z dvojnimi uboji karrigan in Helvijs "⁠Broky⁠" Saukants dal FaZe zgodnji rob, kasnejša konverzija proti Movistar Riders' eco doda še eno rundo k seštevku za začetek 2-0.

Par dvojnih ubojev iz David “Vdav1g⁠” Granado Bermudo je svoji strani pomagal odgovoriti, saj je trikrat zapored zmagala in na kratko prevzela vodstvo, a ni minilo dolgo, FaZe prevzel trdno kontrolo v prvem polčasu, ki je postal prevladujoč. Od te točke naprej so bili samo trije krogi na strani T Movistar Riders uspelo doseči več kot dva ubijanja, enega, kjer so bili v situaciji 5 proti 2, le da so padli na dvojni AWP od pokvarjen in Robin “⁠Ropz⁠” Kool, in drugo, kjer so dosegli dva uvodna ubijanja s pištolami, preden so izgubili še eno prednost 5 proti 3 proti evropski kombinaciji.

Šele ob koncu polčasa se je ena od teh rund končno pretvorila v četrto, kar je končalo polčas, ki je bil še posebej žalosten za Alvaro “UnSunPayus⁠” Garcia, ki je imel samo en uboj. Zamenjava v obrambi za Špance je le dvignila pritisk kot FaZe hitro zmagal v drugi rundi s pištolo in povedel s 14-4, toda alexZdelo se je, da se je ekipa s tem dobro spopadla, delno zahvaljujoč navdahnjeni predstavi dav1g.

Sledilo je sedem krogov zapored Movistar Riders, vrnitev pa je že prej izgledala kot izrazita možnost FaZe končno uspelo doseči točko. Zdelo se je, da bi lahko Rides nadaljevali s trudom, saj so zmagali v naslednjem krogu, vendar je bilo veličastno Russel „WTwistzz⁠“ Van Dulken ki je to ustavilo in zagotovilo briljantno sklopko 1 proti 3, ki je zemljevid prevzela.

Čeprav je bila Nuke manj intenzivna zadeva Movistar Riders že na začetku uspel dostojno upirati. Vodstvo s 4-1 na zemljevidu se je umaknilo močnemu poskusu s strani T FaZe, duet iz Håvard "⁠ dež" nygaard in ropz kombinirano zmagali v sedmih od naslednjih devetih rund, na koncu pa do odmora zaostajali le za eno rundo. Potem ko sta se strani zamenjali, je prišlo do popolne prevlade FaZe, skoraj popoln lockout na strani CT, ki je videl, da so izgubili samo en krog na poti do cilja 16-9.